Hřbitov založen roku 1884. Hřbitovní kaple postavena v novorománském stylu, je opatskou hrobkou. Po stranách řádový hřbitov strahovských řeholníků řádu svatého Norberta (premonstrátů). Před kaplí krucifix a hrob prvního nebušického faráře.
#hrbitovni-kaple-praha-6-nebusice
Hřbitovní kaple postavena v roce 1932 u kralupského hřbitova. Sloužila k poslednímu rozloučení se zemřelými. Ve věži byl umístěn zvon. Roku 2011 prošla rekonstrukcí. Od r. 2015 modlitebna pravoslavné církve.
#hrbitovni-kaple-kralupy-nad-vltavou
Hřbitovní kaple v Přepeřích je novogotická stavba z r. 1916. Její patrocinium není nikde uváděno. Je to udržovaná síňová stavba s polygonálním závěrem, hranolovou věží na západě a osmi hrotitými okny bez kružeb.
#hrbitovni-kaple-prepere
Novogotická hřbitovní kaple byla na hřbitově obce Ruzyně postavena roku 1902. V kapli sloužíval mše katolický spisovatel P. Vlastimil Hálek. Na hřbitově jsou pochováni příslušníci ROA, padlí v květnu 1945.
#hrbitovni-kaple
Obdélná klasicistní hřbitovní kaple s trojúhelným štítem byla postavena roku 1829 jako doplněk hrobky hraběte Valdštejna, který chtěl být pochován "u svých jelenů v blízkosti lesa". Bývalý městský hřbitov, zřízený roku 1823, dnes slouží jako park.
#hrbitovni-kaple-litvinov-horni-litvinov
Renesanční hřbitovní kaple z druhé poloviny 16. století. Směrem ke kostelu dvě zazděné arkády, kaple rozdělena na dvě poloviny. Z náhrobku Viléma z Doupova z roku 1568 se na místě dochovala jen zděná tumba.
#hrbitovni-kaple-vilemov
Hřbitovní kaple Blahoslavené Panny Marie v Hořelici byla založena současně se hřbitovem r. 1831. Pseudoslohová stavba má podobu kostelíka s obdélnou lodí a předsazenou patrovou hranolovou věží, jejíž přízemí slouží jako vchod. Stavba je prakticky trvale uzavřena.
#hrbitovni-kaple-blahoslavene-panny-marie
Hřbitovní kaple Božího těla postavena r.1736. Originální je svým kruhovým půdorysem. Členěna je na šest částí. Střídavě vždy jedna tvoří výstupek a druhá je na vnitřním kruhu stavby s prolomenými dveřmi. Ze všech stran má stejný vzhled.
#hrbitovni-kaple-boziho-tela
Roku 1826 postavena na hořínském hřbitově osmiboká kaple Nejsvětějšího jména Ježíšova jako součást Lobkovického pohřebiště, které v půlkruhu obklopuje kapli.
#hrbitovni-kaple-nejsvetejsiho-jmena-jezisova
Původní klasicistní hrobka vystavěná počátkem 19. století hrabětem z Unvertu a následně přebudovaná hrabětem Eugenem Sylva-Tarouccou na pohřební kapli. V kryptě dodnes spočívají ostatky této rodiny.
#hrbitovni-kaple-panny-marie
Stylově čistá empírová kaple z roku 1817, sloužící jako rodinná hrobka tehdejších majitelů panství, Vratislavů z Mitrovic. Jejím autorem byl J. F. Jőndl. Na hřbitově jsou starší plastiky místního barokního sochaře J. Hammera.
#hrbitovni-kaple-s-vratislavskou-hrobkou
Hřbitovní kaple sv. Anny vystavěna roku 1832. Drobná obdélníková stavba, valeně zaklenutá. Průčelí s trojbokým štítem. V interiéru malovaný oltář. Malované sochy sv. Rocha a sv. Františka.
#hrbitovni-kaple-sv-anny-hrochuv-tynec
Původně středověký karner, barokně upravený v roce 1757. Autorem přestavby a nástěnných maleb v kapli je Josef Hager. Barokní oltář vyzdoben sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Václava a hornickým reliéfem.
#hrbitovni-kaple-sv-anny
Původně kaple u hradu Kotnov připomínaná r. 1388, obnovená r. 1470 a přestavěná na hřbitovní kostel sv. Filipa a Jakuba r. 1746. Nejstarší sakrální památka na území města Tábor, dnes v majetku města. Jednolodní stavba s trojboce uzavřeným kněžištěm.
#hrbitovni-kaple-sv-filipa-a-jakuba
Již ve 13. stol zde stál gotický kostelík se špitálem Řádu německých rytířů. Za husitských válek špitál zanikl, ale brzy byl obnoven. V r. 1677 byla kaple přestavěna. Současnou podobu získala v r. 1743. V r. 1795 přistavěna hrobka Kouniců. Před hřbitovní bránou je železný kříž z 19. stol.
#hrbitovni-kaple-sv-jana-krtitele-se-spitalem
Hřbitovní kaple sv. Josefa pochází z konce 17. století. Architektonicky jednoduchá stavba. Zevně pětiboká, uvnitř desetiboká. Střecha prejzová ukončena zděnou lucernou. Uvnitř obraz sv. Václava. Památkově chráněna od r. 1958.
#hrbitovni-kaple-sv-josefa
Z původního gotického kostela při jeho zbourání ponechán presbytář, přestavěný v současnou kapli. Nad západním štítem je čtyřboký sanktusník. Zařízení kaple novogotické. Na oltáři obraz Smrt sv. Josefa z roku 1881, autor Jan Umlauf. Kaple památkově chráněna od r. 1958.
#hrbitovni-kaple-sv-josefa-dolni-dobrouc
Hřbitovní kapli sv. Kříže nechal postavit v letech 1822 - 23 kralický děkan František Randula. Vlastní kaple je klasicistní osmiboká stavba s polygonální lucernou. Vlastní prostor kaple je zaklenut a naproti vstupu je mělká oltářní nika s křížem.
#hrbitovni-kaple-sv-krize
Rokoková hřbitovní kaple z r. 1762 je přičítána A. Luragovi. V r. 1778 byla rozšířena a opravena na konci 20. století. V interiéru malby a oltářní obraz od J. Hagera z r. 1778, náhrobní deska opata Oldřicha z r. 1381. Pod kaplí krypta.
#hrbitovni-kaple-sv-lazara
Kaple z let 1838–45 dle plánů J. Jiruše. Na severní stěně náhrobníky z let 1860 a 1876, na přilehlém hřbitově litinové klasicistní náhrobníky z 1. poloviny 19. století. U kaple odbočuje červená značka ze silnice na hradiště Stradonice.
#hrbitovni-kaple-sv-liboria
Hřbitovní kaple sv. Prokopa ve zdi hřbitova při kostele sv. Václava, postavena v barokním slohu v letech 1792–93. Fasáda upravena klasicistně. Uvnitř je oltář sv. Prokopa z roku 1731, s oltářním obrazem od R.C. Kripnera z roku 1896.
#hrbitovni-kaple-sv-prokopa-pisek-vaclavske-predmesti
Při silnici z Charvatců do Radešína na hřbitově stojí novogotická hřbitovní kaple sv. Prokopa, která pochází z roku 1911.
#hrbitovni-kaple-sv-prokopa
Hřbitovní kaple byla postavena v těsné blízkosti kostela sv. Václava přibl. v 1. pol. 13. stol. R. 1662 byla nově zasvěcena sv. Trojici. Pod kaplí je podzemní část k ukládání kostí. V l. 1959-1962 provedena rekonstrukce, při které byla odkryta románská okna a v lodi kostela románská figurální malba.
#hrbitovni-kaple-sv-trojice
Původní hřbitov se rozkládal kolem kostela. Dnešní hřbitov zřízen roku 1894. V jeho rohu kaplička z roku 1937. V roce 2014 prošla hřbitovní zeď, vstupní brána i kaplička opravou.
#hrbitovni-kaplicka-velenice
Hřbitovní kostel vystavěný italským stavitelem Carolo Valmadim v letech 1605–08 v renesančním slohu na místě dřevěného kostelíka z roku 1568. Na hřbitově je novogotická hrobka rodu Aichelburgů, přestavěná v roce 1865 pro Bertholda Aichelburga.
#hrbitovni-kostel-nanebevzeti-panny-marie
Na místě původního dřevěného kostela z 13. stol. vystavěn zděný r. 1625. Za dobu svého trvání kostel několikrát vyhořel, naposledy r. 1860. Vždy rychle opraven. Na hřbitově je pochován Jan Zajíc, jenž se 25. února 1969 upálil na protest proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy.
#hrbitovni-kostel-nanebevzeti-panny-marie-vitkov
Kostel Nejsvětější Trojice románsko-gotického původu je nejstarší stavbou města a také součástí jeho znaku. Podoba pochází z pohusitské doby, o příčnou loď a dřevěnou věž stavba doplněna v 19. stol. Z okolního zrušeného hřbitova zachována jen empírová Zubatovská kaple z r. 1842.
#hrbitovni-kostel-nejsvetejsi-trojice-se-zubatovskou-kapli
Barokní kostel sv. Anny postaven v letech 1685-1691 na hřbitově pův. za městem za přispění Frant. Karla Záruby z Hustířan. Jednolodní stavba s dvouvěžovým západním průčelím opravována v letech 1903 a 1986. Používána výjimečně při významných pohřbech a 2. listopadu k uctění památky zesnulých.
#hrbitovni-kostel-sv-anny
Pozdně románský kostel je pozůstatkem vsi Kosovice, uváděné v letech 1101 a 1225. Byl pravděpodobně založen koncem 12. století třebíčskými benediktýny. Do roku 1607 při něm byla protestantská fara. Poté se stal součástí farnosti u kostela sv. Martina a r. 1785 u kostela Proměnění Páně v Třebíči.
#hrbitovni-kostel-sv-marka
Renesanční síňové trojlodí s trojbokým závěrem a strmou sedlovou střechou vystavěl před r. 1580 Ambrož Vlach. Kolem kostela hřbitov s renesanční zvonicí z konce 16. stol. a barokní kostnicí z l. 1770–74. Pohřben je zde skladatel Bohuslav Martinů.
#hrbitovni-kostel-sv-michaela-archandela