
Soukromá galerie byla otevřena v budově radnice v roce 1996. V galerii je v jedné části stálá expozice malíře Otakara Kubína, v druhé části se konají výstavy různých autorů. Ročně se v galerii koná několik výstav, koncertů a besed. Kontakt na galerii: galerie.ok@seznam.cz, tel.: 516 454 419, 602 559 693, www.boskovice.cz/galerie.
Radniční věž má zvláštní podobu. Jedná se o čtyřbokou věž, která je ve spodní části seseknutá do osmiboké podoby. Měří 44 m a je opatřena vyhlídkovým ochozem.
Boskovice se jako městečko uvádějí od 2. poloviny 15. století. Již v této době zde vzniká radnice vybudovaná prý majitelem panství, Ladislavem Velenem z Boskovic (1455-1520), velmi vzdělaným mužem a humanistou. R. 1566 postihl město velký požár, který zničil mnoho budov. Radnice renesančně přestavěna v roce 1567, kdy byla mj. zvýšena věž o část se zkosenými hranami. Původně se však jednalo o radnici s kupecký domem, který byl městem odkoupen roku 1620. Majitelem byl tehdy jistý Matyáš Hubáček. Radnice byla sídlem samosprávy, probíhala v ní zasedání městské rady, soudu, byly zde uloženy důležité knihy a dokumenty. Ve sklepeních býval vinný šenk a mučírna; před radnicí stával pranýř. Roku 1713 radnice vyhořela, opravena r. 1714. Roku 1756 byla pořízena nová báň věže. Roku 1823 radnici znovu poničil požár, po kterém byla opět opravena. Roku 1859 byla celá budova přestavěna. V letech 1851-1960 sídlil v budově radnice okresní… číst dále
Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.
Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.
Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.
Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.
Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.
Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.