Nezadržitelně chátrající lázeňský areál založený r. 1829, největší rozkvět spojen s osobou H. Mattoniho na konci 19. st. Po r. 1970 dětská léčebna, od r. 1992 opuštěný areál bez využití chátrá.
Hlavní obrázek místa
pavilón Ottova pramene
© Štěpánka Trčková, 17.4.2006
Celý areál je značně zchátralý, oplocený, plot je na mnoha místech poničený. Zároveň ale tímto areálem prochází turistická stezka vedoucí kolem Ottova pramene a polozbořeného lázeňského domu dále na rozhlednu Bučinu, přístup na ní je ale tímto dosti zkomplikován a odbočku není snadné najít. V okolí Kyselky určitě stojí za návštěvu kamenná rozhledna Bučina (cca 2km) a unikátní nově rekonstruovaný zastřešený dřevěný most v Radošově (2 km).
Štěpánka Trčková,osobní návštěva, 5.6. 2006

  turistické

  Lázně Kyselka leží na pravém břehu řeky Ohře poblíž jejího soutoku s Lomnickým potokem v nadmořské výšce kolem 340 m.Ve svahu vrchu Bučina je zachycen vývěr nejznámějšího pramene Lázní Kyselka Otto.
  Štěpánka Trčková, 25.7. 2006
  Celé místo dnes působí spíše pocitem zmaru. Dříve honosné budovy se nacházejí na pokraji zkázy. Většina vybavení byla rozkradena (např.měděná krytina střechy pavilonu) či zničena. Socha pana Matonniho byla obcí demontována a uložena do depozitáře. Možnost obnovení zašlé slávy tohoto krásného místa se bohužel nejeví příliš reálnou.
  Štěpánka Trčková, 28.7. 2006

  historie

  Lázně Kyselka
  Lázně Kyselka leží na pravém břehu řeky Ohře poblíž jejího soutoku s Lomnickým potokem v nadmořské výšce kolem 340 m. Ve svahu vrchu Bučina je zachycen vývěr nejznámějšího pramene Otto. První zmínka o tzv. bukové Kyselce pochází již z roku 1522. Počátky lázeňství spadají do roku 1829 kdy zde byl vybudován první lázeňský dům, restaurace a kolonáda. Plný rozvoj pak nastal za Heinricha Mattoniho od r.

  Štěpánka Trčková,osobní návštěva+www.obeckyselka.cz, 5.6. 2006
  Lázně Kyselka
  První zmínka o tzv.Bukové Kyselkce pochází z roku 1522.Počátky lázeňství spadají do roku 1829,kdy zde byl vybudován první lázeňský dům,restaurace a kolonáda.Plný rozvoj nastal za Heinricha Mattoniho/1830-1910/ jehož éra rozkvětu Kyselky spadá do let 1873-1910.Lázně využívaly jako léčebný prostředek zejména vodoléčbu-pitnou kúru a pohybovou kúru-Kyselka měla 12km vycházkových tras pro své hosty.Po roce 1970

  www.obeckyselka.cz, 25.7. 2006
  Boj za záchranu Kyselky
  Doporučuji sledovat boj za záchranu Kyselky, který je veden Asociací pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (www.asorkd.cz). Toto sdružení ve spolupráci s dalšími subjekty a podporovateli vyhlásila boj následkům tupé privatizace do rukou italského kapitálu, jehož zájmem je výhradně drancovat a ničit tuto českou památku - propojení Karlovarských minerálních vod a nastrčeného "bílého koně", který je

  TomPha, 29.11. 2012
  Karlovarský kraj,  Karlovy Vary  (KV), Kyselka

  Místa v okolí

   Bučina
   Radošov
   Skalky skřítků
   Velichov
   Šemnická skála
   Mořičov
   Hájek
   Ostrov
   Andělská Hora
   radnice
   mariánský sloup
   Květnová
   Květnová
   Jírov
   Dalovice
   Dalovice
   Dalovice
   Goethova vyhlídka
   Rudá věž smrti
   Stružná
   Bražec
   Jižní prameny
   Zámecká kolonáda
   Mlýnská kolonáda
   Tržní kolonáda
   Vřídelní kolonáda
   Karlovy Vary
   Sadová kolonáda
   Jelení skok
   kostel sv. Lukáše
   Horní hrad
   Jelení pramen
   vyhlídka Karla IV.
   Himlštejn
   Diana
   kostel sv. Kříže
   kostel sv. Urbana
   Hungerberg
   radnice
   kaple Panny Marie z Re
   kostel Všech svatých
   městský hřbitov
   kostel sv. Jakuba
   Hartenštejn
   kaple sv. Anny
   evangelický kostel
   Bochov
   Děpoltovice
   Děpoltovice
   Freudenstein
   nová radnice
   boží muka
   Doubí
   mincovna
   kostel sv. Jáchyma
   Javorná
   Kleinštejn
   Maleš
   židovský hřbitov
   Klínovec
   Svatošské skály
   kostel sv. Leonarda
   Údrč
   Údrč
   Luka
   Plešivec
   kostel sv. Vavřince
   Perštejn
   Šumburk
   Šumburk
   kaple Panny Marie
   Budov
   Budov
   Egerberk
   Lázně Evženie
   Verušičky
   Týniště
   radnice
   Klášterec nad Ohří
   Funkštejn
   železniční most
   špýchar
   kostel Všech svatých
   kaple sv. Jana a Pavla
   kostel sv. Jiří
  Základní informace místa
  ID místa: 4281
  Typ místa: ostatní
  Stav místa: chátrající
  Přístupnost: nepřístupno
  Uveřejněno: 28.7.2006
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama