Pozdně gotická jednolodní stavba z l. 1470–85, v r. 1721 přestavěna barokně. Raně barokní vybavení zničeno v 50. letech 20. stol. – kostel využíván jako sklad. Gotický křídlový oltář Oplakávání z r. 1498 umístěn v muzeu v Chebu. Několik figurálních i nápisových náhrobníků z konce 16. a ze 17. stol.
Hlavní obrázek místa
© Anna Hladíková, 03/2010
Naproti hradu Ostroh stojí pozdně gotický kostel sv. Volfganga. Přístupný je po lávce přes potok (nevhodné pro lidi se závratí) nebo po silnici. Kolem kostela vede k hradu naučná stezka. O záchranu chátrajícího kostela usiluje občanské sdružení, kostel je příležitostně přístupný (o víkendech v sezoně).
Anna Hladíková , 30.3. 2010

  historie

  Pozdně gotická stavba z let 1470–85, v roce 1721 přestavěna barokně. Jedná se o jednolodní stavbu bez věže, s polygonálním presbytářem. Hodnotné raně barokní vybavení bylo v 50. letech 20. století zničeno, protože kostel byl využíván jako sklad. Zachoval se pouze pozdně gotický křídlový oltář Oplakávání z r. 1498, který byl umístěn do muzea v Chebu. V kostele by mělo být několik figurálních i

  Anna Hladíková (upraveno redakcí), 30.3. 2010
  Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Ostroh

  Místa v okolí

   Ostroh
   Poustka
   Hazlov
   Libá (Liebenstein)
   Pomezná
   Bříza
   Cetnov
   fara
   metorologický sloup
   kostel sv. Olgy
   Císařské lázně
   Hohenberg
   Salingburg
   Starý Rybník
   Goethovy skalky
   Starý Rybník
   pramen Natálie
   Kapellenberg
   Bismarckova rozhledna
   Chlumeček
   kostel sv. Anny
   Skalná
   Skalná
   Václavský hrad
   Cheb
   kostel sv. Vavřince
   Špalíček
   Dudácká kašna
   Neuhaus
   Minerální pramen
   
   kostel sv. Mikuláše
   Háj u Aše
   Thierstein
   Starý Hrozňatov
   Doubravský pramen
   Doubrava
   Neuberg
   Podhradí
   Podhradí
   Kopaniny
   Mostov
   kostel sv. Ondřeje
   Luby
   Luby
   Okrouhlá
   Doubrava
  Základní informace místa
  ID místa: 8959
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: chátrající
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 2.4.2011
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama