Pozdně gotická jednolodní stavba z l. 1470–85, v r. 1721 přestavěna barokně. Raně barokní vybavení zničeno v 50. letech 20. stol. – kostel využíván jako sklad. Gotický křídlový oltář Oplakávání z r. 1498 umístěn v muzeu v Chebu. Několik figurálních i nápisových náhrobníků z konce 16. a ze 17. stol.
Hlavní obrázek místa
© Anna Hladíková, 03/2010
Naproti hradu Ostroh stojí pozdně gotický kostel sv. Volfganga. Přístupný je po lávce přes potok (nevhodné pro lidi se závratí) nebo po silnici. Kolem kostela vede k hradu naučná stezka. O záchranu chátrajícího kostela usiluje občanské sdružení, kostel je příležitostně přístupný (o víkendech v sezoně).
Anna Hladíková , 30.3. 2010
historie

Pozdně gotická stavba z let 1470–85, v roce 1721 přestavěna barokně. Jedná se o jednolodní stavbu bez věže, s polygonálním presbytářem. Hodnotné raně barokní vybavení bylo v 50. letech 20. století zničeno, protože kostel byl využíván jako sklad. Zachoval se pouze pozdně gotický křídlový oltář Oplakávání z r. 1498, který byl umístěn do muzea v Chebu. V kostele by mělo být několik figurálních i nápisových náhrobníků z konce 16. a ze 17. století.

Anna Hladíková (upraveno redakcí), 30.3. 2010

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Ostroh

Místa v okolí

 Ostroh
 Poustka
 Hazlov
 Libá (Liebenstein)
 Pomezná
 Bříza
 Cetnov
 fara
 metorologický sloup
 kostel sv. Olgy
 Císařské lázně
 Hohenberg
 Salingburg
 Starý Rybník
 Goethovy skalky
 Starý Rybník
 pramen Natálie
 Kapellenberg
 Bismarckova rozhledna
 Chlumeček
 kostel sv. Anny
 Skalná
 Skalná
 Václavský hrad
 Cheb
 kostel sv. Vavřince
 Špalíček
 Dudácká kašna
 Neuhaus
 Minerální pramen
 
 kostel sv. Mikuláše
 Háj u Aše
 Thierstein
 Starý Hrozňatov
 Doubravský pramen
 Doubrava
 Neuberg
 Podhradí
 Podhradí
 Kopaniny
 Mostov
 kostel sv. Ondřeje
 Luby
 Luby
 Okrouhlá
 Doubrava
Základní informace místa
ID místa: 8959
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: chátrající
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 2.4.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama