
Jednolodní neorientovaný kostel obdélného půdorysu s polygonálním závěrem a s obdélnou sakristií na západní straně. Věž je postavena nad hlavním vchodem na jižní straně. V horní části je zúžená, zastřešena stanovou střechou s makovicí.
Filiální kostel Nanebevzetí Panny Marie vznikl mezi lety 1946 a 1948 přestavbou bývalé sýpky velkostatku. Snaha postavit v Puklicích kostel sahá do počátku 40. let 20. století, kdy zde vznikla Kostelní jednota. K realizaci stavby však došlo až po roce 1945, kdy byl konfiskován majetek majitele zámku a řady dalších pozemků ve vesnici, velkostatkáře Richarda Fischmanna. Absurdní na tom bylo, že rodina Fischmannova se nejen zasloužila o rozvoj obce, ale jako židovská byla odvlečena nacisty do koncentračních táborů. Richard Fischmann zahynul v Osvětimi, z rodiny přežily pouze jeho děti Vítězslav a Eliška. Kostel byl vysvěcen 15. srpna 1948, zasvěcení získal podle zámecké kaple zrušené roku 1893. Kaple bývala v prvním poschodí zámku, mše se v ní sloužily od roku 1729, pro veřejnost byla přístupná 1787. Kapli zrušil majitel zámku továrník Miroslav Peška, její prostor sloužil poté nějakou dobu jako sokolská tělocvična.
Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.
Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.
Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.
Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.
Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.
Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.