Středa, 2. prosinec 2020. Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Fojtství

  • Olomoucký kraj
  • Lipová-lázně

Existence rychty- fojtství (šoltézství) je v Dolní Lipové doložena od 17. století. Současná klasicistní podoba stavby s volutovým štítem pochází z doby kolem roku 1800. Dnes kulturní památka ČR.
boží muka
boží muka
Středočeský kraj
další

 Vlčtejn

Zřícenina hradu z 13. stol. Původní dřevěný hrad nechal postavit Holen z Vlčtejna. Po roce 1360 přestavěn Rožmberky do dnešní podoby. Hrad často střídal majitele a zpustl po roce 1872. Restaurován ve 40. letech 20. stol.

Minaret Lednice nabízí úžasný pohled do krajiny z ptačí perspektivy

Hrady a zámky

Lednický minaret je asi zbytečné dlouze představovat. Každý rok k němu zavítá na 100 000 návštěvníků a ani my jsme nebyli výjimkou. Je to naprosto unikátní stavba, jediná svého druhu v naší vlasti a zároveň jde o nejvyšší minaret v neislámských zemích.

Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

Cestování

Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

Zámek Valtice - někdejší reprezentativní knížecí rezidence

Hrady a zámky

Byla první říjnová středa, den jako korálek, a já jsem stála před státním zámkem Valtice. Měla jsem o něm načteno dost na to, abych tušila, do čeho jdu, ale skutečnost mé očekávání předčila. Slunce, jakoby tomu dni chtělo udělat důstojné entréé, vysílalo příval svých světelných paprsků přímo na zlatou zámeckou kopuli, pod níž si už léta spokojeně „trůní“ alegorie Vznešenosti a Bohatství. Jak příhodné pro tuto rezidenci! Z té oslňující záře přecházel až zrak a v mé mysli vyvstávalo jediné slovo: pohádka.

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí


Praha Karlovarsk steck Libereck Krlovehradeck Olomouck Pardubick Moravskoslezsk Zlnsk Jihomoravsk Vysoina Jihoesk Plzesk Stedoesk
Pozice míst na mapě kraje slouží pro snadný přehled o rozmístění jednotlivých typů míst.
Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function getCis(), 0 passed in /var/www/hrady/https/main_skupinymist.php on line 21 and at least 1 expected in /var/www/hrady/https/funkce_ciselniky.php:24 Stack trace: #0 /var/www/hrady/https/main_skupinymist.php(21): getCis() #1 /var/www/hrady/https/index_hlavni.php(373): include('/var/www/hrady/...') #2 /var/www/hrady/https/index_hlavni_template.php(306): include('/var/www/hrady/...') #3 /var/www/hrady/https/index.php(660): include('/var/www/hrady/...') #4 {main} thrown in /var/www/hrady/https/funkce_ciselniky.php on line 24