Hrady a zámky České republiky

A další turisticky, historicky nebo jinak zajímavá místa a ubytování nejen v ČR.

sousoší anděla s poutníkem

  • Olomoucký kraj
  • Olomouc-Chválkovice

Ojedinělé sochařské dílo velmi dobré umělecké úrovně. Sousoší vysoké cca 4,5 m, materiálem je pískovec. Stojí na dvou kamenných stupních, složen ze dvou nestejně vysokých hranolových podstavců. Postava anděla stojí vpravo, poutník stojí o něco níže v pokleku. Památkově chráněno od roku 1964.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí


Praha Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Olomoucký Pardubický Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Středočeský
Pozice míst na mapě kraje slouží pro snadný přehled o rozmístění jednotlivých typů míst.
Komentáře, diskuse
Rumberk
29.12. 2018 Doplňující informace k charakteru stavby: Nemám aktuálně k dispozici CB 12, v níž by měly být publikovány závěry z výzkumu, nicméně z výroční zprávy vyplývá, že hlavní věžovitá stavba nacházející se v jihovýchodní části jádra měla kamenné, na maltu zděné podsklepení, přičemž její nadzemní část byla zřejmě tvořena dřevohlinitého charakteru, který představoval hlavní konstrukci celého hradu. Máte-li někdo relevantnější informace, doplňte je, prosím, a tento komentář smažte. Díky
kostel sv. Cyrila a Metoděje
29.12. 2018 Návštěva kostela: Dobrý večer! Jmenuji se Antonín Tietz a bydlím v Praze.Ale k podstatnému.Bude to už pár let, cca 3-4,co jsem navštívil tenhle kostelík se svým přítelem Petrem Stankušem.Příjmení mého přítele Vám může někoho připomínat.A sice autora obrazu obou věrozvěstů, který je ve zmíněném kostelíku.Je jím, či přesněji byl MUDr.Karel Stankuš, který zmíněný obraz někdy v polovině 30.let namaloval a věnoval jej tehdejšímu faráři s nímž se přátelil.Jeho jméno neznám..A právě na ten obraz bych se rád znovu podíval.Při první návštěvě Hrčavy jsem s sebou neměl fotoaparát.Pokud jde o datum mé návštěvy,tak přichází v úvahu někdy červen, či červenec 019.A dohodl bych se s pánem, jehož jméno i tlf jsou také zde k dispozici.To je zatím vše. S dostatečným předstihem se ozvu začátkem léta příštího roku.
radnice
24.12. 2018 Slavnosti Mračení aneb za dva zlatý: 15.-16.6.2019 od 10-17 hod. Historizující hudba, tanec, divadlo, dobové tržiště, stará řemesla, závěrečná divadelní bitva, pohádky, hry a dílničky pro děti, kvalitní občerstvení, zkrátka den plný zábavy pro rodiče i děti. Podrobnosti na: https://www.facebook.com/mraceni/
Svébohy
7.12. 2018 Naděje na záchranu nadále umírá.: I na konci roku 2018 je naděje na záchranu zámku marná. I přes mnoho let (od r. 2009), kdy je zámek nabízen k prodeji, se nenašel nikdo, kdo by jej zachránil. Prodejní cena je přehnaná (2.200.000 Kč), prodej by byl snad možný jen za cenu pozemku. Škoda.
Chlumec nad Cidlinou
22.11. 2018 Pamatuji části zříceniny: Ještě v 50.letech byly zbytky hradu mezi \\\"železničářskými\\\" domy v Perštýnské ulici a zahradnictvím \\\"u Klubíčků\\\". Jako malí jsme zbytky staveb prolézali. Snad to původně byly stáje, pod nimi sklepy s průchodem - tunýlkem mezi místnostmi, dlouhým asi 1-1,5 metru, vysokým asi metr, vrch byl oblouk z cihel. Východní část byla opravdová zřícenina - zbořeniště, zasahující přes teoretický prostor chodníku až do silnice ulice 9.května. Hromada zbořeniště byla asi 2 metry vysoká, na délku už nepamatuji. Byly to pro nás, děti, prolézačky, v zimě a na sněhu jsme z oné haldy sáňkovali, až do večerních hodin, a to tenkrát ještě nebylo žádné pouliční osvětlení. V té době v ulici téměř žádný provoz (do směru Kladruby). Časem byla halda do ulice odstraněna, uklizena, a v místě byl zřízen jakýsi přírodní chodník. Časem zřícenina chátrala, lidé si tam chodili na cihly - při této činnosti tam jeden člověk přišel i o život. V 60. letech pak MNV měl nějaký úmysl se zbytky, nechal opravit střechu, ale tím to skončilo. Během dalších let došlo ke zbourání a odklizení staveb těchto zbytků hradu, a na části pod stavbami a vedlejšího pozemku byla koncem 60.postavena bytovka. Při cestě od náměstí do ul. 9.května je to po prvé straně, v místě druhého domu za odbočkou do ul. Perštýnské.
Jak psát komentáře 
Ze života serveru
Preobíhají úpravy systému serveru - galerie
10. 4. 2017
Jako první jsme se pustili do hlavní stránky a galerie obrázků. Zde jsme si vyzkoušeli nové dělení stránky a přepsali nové třídy pro volání obsahu. Museli jsme opravit volání mapy google, protože nějak se přestal zobrazovat ikonky míst. Postupně se budou stránky upravovat a zmizí horní menu, které není důležité a zpřehlední se některé další věci. Ale dost povídání a šup doi práce. Zde budeme vypisovat co nového už se stalo.
Změna stránek serveru
5. 3. 2017
Pracujeme na úpravách systému stránek serveru. Po 9 letech přizpůsobujeme výpisy informací, responzivní design a zjednodušujeme navigaci a další prvky stránek. Během těchto rekonstrukčních prací prosíme o shovívavost.
Přidány nové země
18. 12. 2015
Do států kde mapujeme památky byla přidána Černá Hora a Makedonie.
Spolupracující, partneři serveru
Zavřít reklamu