Sobota, 23. leden 2021. Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské

  • Slovensko
  • Trenčiansky

Stavba gotického kostela byla zřejmě zahájena krátce po r. 1376. V r. 1502 vyhořel a v r. 1599 byl vypálen. V r. 1770 došlo k úpravám věže. V r. 1945 byla při bombardování zničena loď dokončená r. 1943. V letech 1957-1961 vznikla nová železobetonová loď.
Sušice
Sušice
Zlínský kraj
další
Chvalovice
Chvalovice
Jihomoravský kraj
další
Trubiska
Trubiska
Zlínský kraj
další

Nová videa

 Vlčtejn

Zřícenina hradu z 13. stol. Původní dřevěný hrad nechal postavit Holen z Vlčtejna. Po roce 1360 přestavěn Rožmberky do dnešní podoby. Hrad často střídal majitele a zpustl po roce 1872. Restaurován ve 40. letech 20. stol.

Adoptovali jsme pravěkého ještěra

„Vypadá jako zmenšenina pravěkého ještěra, je mimořádně zajímavý a zároveň je to milé, dobrosrdečné zvíře“
Ropušník velký má ostrými trny poseté tělo a zajímavé způsoby obrany, kterými bezpečně odrazuje predátory. Je to jeden z nejbizarnějších a nejzajímavějších plazů vůbec. Najdete ho v Zoo Praha, v expozici Sonora v Pavilonu šelem a plazů.
Usmívejte se na něj :-) v roce 2021 patří do rodiny hrady.cz

Nově jsme napsali

Leden býval měsícem odpočinku, mrazu, obav o živobytí, ale také měsícem naděje a lidových mouder

Vítám v novém roce všechny příznivce historie. Leden je nejen začátkem nového kalendářního roku, ale také, jak již sám jeho název napovídá, měsícem ledu, a tedy i mrazu a sněhových pokrývek, jež halí přírodu i lidská obydlí. Alespoň takto by to mělo být. Mnohaleté sledování počasí nám však ukazuje, že lednové teploty mají meziročně spíše vzrůstající tendenci

Mikulovská středověká rozhledna a zatopený vápencový lom – dvě úžasné scenérie, které stojí za vidění

Moje podzimní toulky jihem Moravy se pomalu blíží do finále. Po návštěvě Valtic a lednického Minaretu se dnes vydáme na dvě trošku méně známé lokality. Jednomu se říká Kozí hrádek a druhému Janičův vrch. Obě místa od sebe dělí zhruba dva kilometry pěší chůze.

Škoda na autě? Její náhradu vyřeší pojištění

Měli jste bouračku a máte poškozené auto? Opravy nebudou laciné, škody na autě se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun. Pokud máte správné pojištění, pojišťovna vám vyplatí pojistné plnění.

Trápily naše předky kilogramy navíc nebo jde o novodobý fenomén?

Vánoce utekly jako voda, dárky jsou rozdány, zásoby jídla pomalu mizí a jediné, co nám přibylo, bude nejspíš nějaký ten kilogram hmotnosti navíc. Celý rok se snažíme držet linii a pak stačí pár dní a naše snažení je pryč.

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Spolupracující, partneři serveru
Hledáte příjemné ubytování blízko hradů a zámků? Prostřednictvím portálu MegaUbytko.cz si můžete rezervovat ubytování kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Širokou nabídku ubytování a množství tipů na výlety najdete také na stránkách ubytování Šumava a ubytování Jeseníky. Pokud chcete mít soukromí doporučujeme ze seznamu vybírat chaty a chalupy v klidném prostředí.