Turistické cíle v okolí obce Chabařovice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Seznam míst ve vabrané obci

Ústecký kraj,  Ústí nad Labem  (UL)

Znak a historie

Osada je doložena od r. 1302. Na městečko byla povýšena r. 1520. Znak dal městečku král Ferdinand I. na žádost Václava z Vartemberka privilegiem z 11. ledna 1542, a to červené supí křídlo na modrém štítě. Už po sedmi letech byl však znak pozměněn jiným privilegiem téhož krále z 21. října 1549 a v té formě byl pak potvrzen i císařem Maxmiliánem II. dne 12. května 1571.
Popis znaku:
Na modrém štítě stojí při okrajích dvě stříbrné věže z kvádrového zdiva s poněkud širším přízemkem a dolů se rozšiřující, každá s otevřenou branou, uvnitř černě malovanou s vytaženou stříbrnou mříží, s užší horní částí, do výše se rovněž zužující. V této horní části je okno; věže vrcholí červenými střechami, a to uprostřed vysokou špicí, po stranách třemi viditelnými nízkými špicemi, vesměs se zlatými makovicemi. Mezi věžemi je vysoká šedá skála, na které sedí dvouocasý lev přirozené barvy obrácený doprava, ale hledící enface, s ocasem provlečeným pod levou zadní nohou a pozvednutým za hřbetem.