Turistické cíle v okolí obce Mikulášovice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Seznam míst ve vabrané obci

Ústecký kraj,  Děčín  (DC)

Znak a historie

Sídliště, poprvé doložené před r. 1346, bylo povýšeno na město 1. února 1916. Znak byl městu udělen privilegiem císaře Karla I. z 1. února 1917. Popisoval se takto: Štít svisle rozpoltěný, modrý a zlatý. V jeho pravém poli se tyčí vysoký tovární komín, provedený ze stříbrných kvádrů, doprovázený po obou stranách stylisovaným zlatým obilním klasem. V levé poli spatřujeme meč přirozené barvy, jehož vzhůru obrácené ostří ovíjí vavřínový věnec; po obou stranách rukojeti je rozdělený letopočet 1916 v černých arabských číslicích. Na horním okraji štítu spočívá stříbrná zděná koruna s pěti výstupky.
Popis znaku:
Protože tento znak byl městu udělen v době první světové války v r. 1916, byl ve své formě vlastně oslavou rakouské armády a války. MěstNV v Mikulášovicích však trvá na původní podobě znaku jako tradiční a datující.