SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '7422' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Černošín

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Černošín

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC)

Znak a historie

Ves, doložená od 12. století, byla asi v 16. století na žádost pánů z Švamberka povýšena na město. Tehdy dostala asi i znak, který je odvozen od erbu vrchnosti a doložen pečetěmi od 17. století. Barvy známe jen z literatury. Tento znak s pouhou labutí na trojvrší se v době kolem r. 1900 zdál asi Černošínským příliš chudý, a proto si na razítka dali vyrýt nepochybně svémocně zavedený, nikým neschválený, a tudíž neplatný znak, v jehož štítě byla kvádrová hradební zeď se třemi stínkami cimbuříma otevřenou branou s vraty; nad hradbou vystupovaly dvě věže, každá s brankou dole a oknem nahoře a se špičatou střechou s makovicí; v bráně stála na trávníku labuť; nad štítem byl dokonce turnajský helm s pokryvadly a korunou, ze které vyrůstala jako klenot tři pštrosí péra. Tento znak byl ovšem právně neplatný a městu náležel ve skutečnosti prostý, ale starobylý znak se švamberskou labutí.
Popis znaku:
Na červeném štítě stojí na zeleném trojvrší stříbrná labuť doprava obrácená, se zlatým zobákem a nohoma.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu