SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '7110' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Radnice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Radnice

Notice: Undefined variable: infoMenu in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 12 Plzeňský kraj,  Rokycany  (RO) Notice: Undefined variable: Result in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 13 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 24 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 25 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Znak a historie

Staré sídliště se jmenuje už r. 1336 městečkem. Na město byly Radnice povýšeny 17. dubna 1570 císařem Maxmiliánem II. na přímluvu Jana Černína z Chudenic. Na své pečeti užívalo městečko asi už v 15. století erbu rožmberského, ze kterého se stal po r. 1431 znak města; doložen je nejstarším zachovaným pečetidlem z r. 1578.
Popis znaku:
Na stříbrném štítě je červená pětilistá růže rožmberská se zlatým středem a zelenými lístky kališními, malovaná s dvojitou řadou okvětních lístků a položená tak, že vrcholí jedním okvětním listem.
Zavřít reklamu