SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '5210' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Chýnov
Moje místa 0

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Chýnov


Notice: Undefined variable: infoMenu in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 12
Jihočeský kraj,  Tábor  (TA)
Notice: Undefined variable: Result in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 13

Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 24

Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 25

Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Znak a historie

Chýnov byl již v 10. století hrad, pod nímž bylo ve 13. století městečko, povýšené na město privilegiem císaře Františka Josefa I. z 9. srpna 1904. Městečko užívalo nejpozději v 17. století jako znaku na červeném štítě dvou zkřížených zlatých klíčů, položených zuby nahoru a ven. V souvislosti s povýšením na město polepšil císař zároveň i znak.
Popis znaku:
Červený štít prostoupený napříč stříbrnou zdí s cimbuřím o devíti stínkách, která ze zeleného trávníku vystupuje a je budována z kvádrů. Uprostřed je prolomena branou s otevřenými zlatými, černě kovanými vraty a se zlatou do polovice spuštěnou mříží. Tuto zeď převyšují dvě stříbrné věže s cimbuřím o čtyřech stínkách, z nichž každá má černou valbovou střechu se dvěma zlatými makovicemi a okno se zlatým rámem. Na každé straně brány je na zdi štítek; tyto dva štítky jsou k sobě nakloněny, pravý štítek je rozpoltěn na osm svislých modrých a stříbrných pruhů ze znaku knížat Schwarzenbergů, levý pak štítek má zlatého jednorožce v modrém poli (znak Vencelíků z Vrchovišť). Mezi věžemi jsou zkříženy dva zlaté klíče se zuby nahoru a ven obrácenými (symbol církevní, protože Chýnov náležel v předhusitské době arcibiskupství). Na horním okraji štítu spočívá stříbrná zděná koruna s pěti stínkami.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu