SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '4936' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Blatná

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Blatná

Notice: Undefined variable: infoMenu in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 12 Jihočeský kraj,  Strakonice  (ST) Notice: Undefined variable: Result in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 13 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 24 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 25 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Znak a historie

Poprvé se Blatná připomíná r. 1235, městečkem byla kolem 1300, na město byla povýšena v r. 1601. Původně užívala snad jen štítu s kančí hlavou, jako ve znaku vrchnosti. Tak je tomu na starší pečeti. R. 1567 císař Maxmilián II. na žádost Zdeňka ze Šternberka rozmnožil znak o druhé pole s jednoocasým lvem; obojí je součást erbu Lva z Rožmitálu. Tato podoba znaku byla pak potvrzena i r. 1680 a trvala až do nové doby.
Popis znaku:
Nakoso dělený štít od pravého horního rohu doleva. V horním zlatém poli je černá doprava hledící kančí hlava s červeným jazykem a s velkými bílými kly, v dolním červeném poli je doprava hledící stříbrný jednoocasý lev.
Zavřít reklamu