SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '4890' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Čestice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Čestice

Notice: Undefined variable: infoMenu in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 12 Jihočeský kraj,  Strakonice  (ST) Notice: Undefined variable: Result in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 13 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 24 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 25 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Znak a historie

Čestice se poprvé připomínají r. 1384. Na městečko byly povýšeny císařským rozhodnutím 10. října 1908. František Josef I. vydal o tom privilegium 18. ledna 1909, jímž udělil městečku i znak.
Popis znaku:
Štít šikmo dělený úzkým stříbrným pruhem, na němž leží vedle sebe pět zelených lipových listů. Horní pole je modré a v něm plave k levé straně obrácený stříbrný kapr. Dolní pole je červené. Naspodu se vypíná jehličinami porostlá pahorek přirozené zelené barvy, na němž stojí kaplička (prý kaple Kalvárie u Čestic) bílé barvy s červenou kupolovitou střechou s lucernou. Před kaplí na modrém pozadí její průčelní zdi stojí tři zlaté kříže, z nichž střední je vyšší, zčásti zahalený bílým šátkem. Štít obklopuje ozdobná bronzová obruba.
Zavřít reklamu