SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '3828' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Slavonice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Slavonice

Notice: Undefined variable: infoMenu in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 12 Jihočeský kraj,  Jindřichův Hradec  (JH) Notice: Undefined variable: Result in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 13 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 24 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 25 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Znak a historie

První zpráva o Slavonicích jako trhové vsi je z roku 1294; městem byly Slavonice asi již ve 14. století. Na své pečeti užívalo město původně zlaté růže pánů z Hradce na modrém štítě. Na nejstarší pečeti je na její lístky vloženo ještě korunované písmeno M, které se však nestalo trvalou součástí znaku, právě tak jako růže s dvojitou řadou okvětních lístků na pečetidle z r. 1576 v Archivu Národního muzea. Císař Ferdinand III. polepšil tento znak na žádost Viléma Slavaty privilegiem z 20. října 1651.
Popis znaku:
Modrý štít je zlatými linkami rozdělen na čtyři stejné části. V prvním a čtvrtém poli je zlatá pětilistá růže s červeným středem, ve druhém poli vlevo nahoře je na zlatém řetězu zavěšená zlatá padací mříž se železnými špicemi a ve třetím poli, tj. vpravo dole, je zlatá palisáda se železnými hroty. Nad štítem je turnajský helm, na jehož okruží je v dolní části černé písmeno W. Pokryvadla jsou modro-zlatá. Na helmu spočívá zlatá koruna královská, ze které vyrůstá bíle oděný anděl s rozloženými zlatými křídly, přes prsa maje zkříženou zlatou štólu, opásaný červenou páskou, jejíž konce vlají na obě strany. Na hlavě má zlatá kříž, v pravici zelenou palmovou ratolest, v levici žlutou hořící pochodeň.
Zavřít reklamu