Pondělí, 20. březen 2023. Svátek slaví Světlana, zítra Radek

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.

Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Kaple sv. Jana Nepomuckého

  • Jihočeský kraj
  • Podhájí

Barokní síňová kaple čtvercového půdorysu s hranolovou zvoničkou byla postavena ve druhé polovině 18. století. Barokní socha sv. Jana Nepomuckého, která byla umístěna v interiéru, je nyní ve sbírkách Městského muzea v Týně nad Vltavou. Jediný pozůstatek vysídlené a zaniklé obce.
vodní nádrž Orlík
vodní nádrž Orlík
Středočeský kraj
kaple
kaple
Středočeský kraj
Rusecký písník
Rusecký písník
Královéhradecký kraj

Nová videa

 Léta chátrající zámek ve Ptení má nového majitele. Pořádat tam chce koncerty i vystoupení šermířů

Opuštěný čtyřkřídlý renesanční zámek s okrouhlými věžemi v nárožích. Postaven poč. 17. st. snad na místě starší tvrze Hynkem Šarovcem. Poté patřil Miniattiům, olomouckým klariskám, Saint Genoisům a Liechtensteinům. Od r. 1936 patří městu Prostějov.

Nově jsme napsali

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru