SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '14595' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Olomouc-Nová Ulice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Olomouc-Nová Ulice

Olomoucký kraj,  Olomouc  (OL)

Znak a historie

Sídliště bylo povýšeno na městys císařským rozhodnutím 18. února 1893; na město bylo povýšeno 28. května 1906. Znak dal pro městys císař František Josef I. privilegiem z 28. května 1893. Nová Ulice byla však 16. dubna 1919 sloučena s Olomoucí a její znak ztratila platnost.
Popis znaku:
Na spodu modrého štítu je zelený trávník napříč protékaný řekou přirozené barvy. Za řekou stoupá trávník do tří zelených pahorků, z nichž střední je nejvyšší. Před tímto pahorkem stojí těsně za řekou okrouhlá věž z bílých kvádrů, v dolní části širší, v horní užší; vrcholí cimbuřím o sedmi viditelných stínkách. V přízemí věže je otevřená brána a před ní leží přes řeku padací most. Jeho řetězy jsou přetrženy a visí z úzkých okének po obou stranách nad branou. V bráně je vidět střední pahorek a za ním vycházející zlaté slunce s paprsky. Na vrcholu věže vyrůstá z cimbuří zlatá doprava hledící orlice s vyplazeným červeným jazykem. Kolem štítu je zlatá arabesková obruba.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu