Turistické cíle v okolí obce Krnov

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Seznam míst ve vabrané obci

Moravskoslezský kraj,  Bruntál  (BR)

Znak a historie

Krnov byl městem už v r. 1221. Jeho znak se patrně vyvinul z pečeti se znamením knížectví krnovského, doloženého na pečeti města už počátkem 14. věku. Asi teprve postupem času (17. století) byl znak města doplněn helmem a klenotem. Pokryvadla, pokud jsou vůbec v literatuře uváděna, popisují se většinou jako černo-zlatá. Původ tohoto zbarvení je asi ze zčernalého znaku, neboť z modrého štítu se zlatými rohy by měla vyplývat modro-zlatá pokryvadla. Dnes už jsou však černo-zlatá pokryvadla tradiční.
Popis znaku:
Na modrém štítě je uprostřed zlatá koule, od které k rohům štítu směřují tři zlaté, uvnitř červené lovecké rohy. Mezi nimi jsou tři stříbrné šesticípé hvězdy. Nad štítem je otevřený turnajský helm zpředu, na něm je zlatá koruna, černo-zlatá pokryvadla a v klenotu doprava obrácený zlatý, uvnitř červený roh a nad ním stříbrná šesticípá hvězda.