SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '12573' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Strážnice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Strážnice

Notice: Undefined variable: infoMenu in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 12 Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO) Notice: Undefined variable: Result in /var/www/hrady/https/main_okoli_detail.php on line 13 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 24 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 25 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31 Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/funkce_get_page_tab_menu.php on line 31

Znak a historie

Osada s hradem je doložena od r. 1302, městečkem se jmenuje od počátku 15. věku. Kdy městečko získalo znak, není známo. Lev ve znaku se odvozuje pravděpodobně od erbu pánů ze Žerotína, kteří zde vládli od r. 1486 do r. 1628. V literatuře se udává dvojí barevná kombinace: červená strážnice na zlatém nebo modrém štítě. Domníváme se však, stejně jako Zvolský, že rozhodující je malba z r. 1727 v Archivu města Brna.
Popis znaku:
Na zlatém štítě je šedobílá budova strážnice se štítovým průčelím po pravé straně. Střecha je červená sedlová s vikýřem. Pod ním je na boční straně ozdobné renesanční okno. V průčelí, jež vrcholí tympanonovým štítem, je klenutý vchod. Ze štítu visí na tyči zelný věnec; ve vchodu je doprava obrácený vztyčený zlatý lev jednoocasý s vyplazeným červeným jazykem, držící v pravé pozdvižené tlapě vinařský nůž (kosíř) s hnědou střenkou a v levé tlapě, níže skloněné, zelený hrozen.
Zavřít reklamu