Turistické cíle v okolí obce Brumov-Bylnice

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Seznam míst ve vabrané obci

Zlínský kraj,  Zlín  (ZL)

Znak a historie

Osada Brumow je doložena od r. 1224. Král Vladislav II. dal Brumovu v r. 1500 městské právo hradišťské. Později se označení město a městečko střídá. Znovu byl Brumov uznán za město 1. ledna 1965, přičemž byl zároveň sloučen s obcí Bylnicí, doloženou od počátku 15. století. Celek se dnes nazývá oběma jmény Brumov – Bylnice a má jeden MěstNV. Zároveň s povýšením v r. 1500 dovolil král Vladislav II. městečku užívat pečeti. Její znamení (padací mříž) se pak stalo znakem města Brumova, kterého užívalo až do nové doby. Po spojení s Bylnicí se nejprve pomýšlelo na nový znak, vyjadřující několika emblémy spojení obou obcí v město. Zvítězila však správná snaha o jednoduchost a výraznost a spojené obce přijaly pak pro celek za znak prvotní znamení města Brumova, schválené na zasedání MěstNV dne 8. května 1974. Hlavička andělíčka nad štítem na starých pečetích nemá význam štítonoše, nýbrž jen výzdoby pečeti.
Popis znaku:
Na červeném štítě je dřevěná mříž na způsob padací mříže v bráně města. Sestává ze dvou vodorovných a pěti svislých dole zašpičatělých trámů zlaté barvy se železnými špicemi.