SELECT cm.id, obec, loc_x, loc_y, panstvi, historie, znak, zkratka, nazev_okresu, kraj, cm.kraj_id, cm.okres_id FROM cis_mista AS cm, cis_okresy AS co, cis_kraje AS ck WHERE cm.id = '12369' AND cm.okres_id = co.okres AND loc_x AND ck.id = co.kraj_id Turistické cíle v okolí obce Dolní Dunajovice
Omlouváme se, provoz serveru Hrady.cz je z důvodu vnitřních chyb omezen. Na chyby nebo omezení narazíte na různých stránkách.

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Turistické cíle v okolí obce Dolní Dunajovice

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV)

Znak a historie

Ves, doložená od 13. století, byla na městečko povýšena 3. dubna 1580 císařem Rudolfem II. na žádost Františka hr. Z Thurnu a Valsassina. Zároveň dostalo městečko od svého pána i znak, doložený privilegiem i pečetí s datem 1580. Ke starému vesnickému pečetnímu znamení stromu byly přidány dvě červené okrouhlé věže z Thurnova erbu.
Popis znaku:
V patě stříbrného štítu je zelený pahorek, na němž vyrůstá jedle v přirozených barvách. Pod stromem stojí doprava obrácený ocelový kosíř s hnědou rukojetí. Po každé straně stromu je červená okrouhlá nevysoká věž s širším soklem, brankou a nad ní dvěma malými okny. Každá vrcholí rozšířeným cimbuřím o pěti stínkách.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu