Středa, 30. listopad 2022. Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.

Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Vila Kleinů

  • Jihomoravský kraj
  • Čejč

"Zámeček" - typologicky architektonickou terminologií patrová vila včetně parku. Postavena mezi lety 1827 - 1841. Ve 2. polovině 20. století necitlivě upravována. Z doby její slávy zachována pouze část východní fasády a honosný zahradní dřevěný altán. I když není kulturní památkou, je uvedena v památkovém katalogu.
kostel sv. Jana a Pavla
kostel sv. Jana a Pavla
Karlovarský kraj
Sučany
Sučany
Žilinský
boží muka
boží muka
Olomoucký kraj

Nová videa

 pramen v Doubravě

Nad minerálním pramenem, vyvěrajícím zde od nepaměti, byl r. 1972 vybudován socialistický altán. Dne 24.4.2009 byl doubravský pramen vysvěcen pravoslavným českým arcibiskupem a metropolitou Kryštofem a přejmenován na Pramen století. Toto vysvěcení je počátkem chystané revitalizace Doubravy.

Nově jsme napsali

Děsím se co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Dvouhodinový výlet s dětmi Vinořským parkem

Hledáte tip na výlet s dětmi na krátké odpoledne? Objevte zapomenuté krásy Vinořského přírodního parku v Praze s nově obnovenou vodní nádrží a velikou volně přístupnou jeskyní.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru