Středa, 7. prosinec 2022. Svátek slaví Ambrož, Benjamin, zítra Květoslava

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.

Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Kostel Navštívení Panny Marie

  • Slovensko
  • Žilinský

V letech 1780 -1781 dal Jan Beňušík postavit barokní kapli Navštívení Blahoslavené Panny Marie. Dne 12. července 1781 byla vysvěcena Františkem Madacsányim. V letech 1802 a 1911 došlo k rozšiřujícím úpravám. Dne 10. března 1929 byla zřízena samostatná farnost a kostelík se stal farním chrámem.
kalvárie
kalvárie
Liberecký kraj
kostel sv. Vendelína
kostel sv. Vendelína
Jihomoravský kraj
Kdyně
Kdyně
Plzeňský kraj

Nová videa

 Aladzha Monastery

Původní skalní klášter Aladža založený mezi 10.-12. stoletím zanikl po vpádu Turků na konci 14. století. Součástí areálu kláštera je muzeum a skalní katakomby. S jejich výzkumem jsou zde spojeni bratři Škorpilovi z České republiky, po kterých je pojmenována ves nedaleko Varny.

Nově jsme napsali

Trnava bývá nazývána „slovenským Římem“ a podíváme se na klasicistní zámek Dolná Krupá

Trnava je nejstarším svobodným královským městem na Slovensku. Dnešní krajské město Trnava je významným centrem bohatého regionu mezi Malými Karpatami a Povážským Inovcem. Je to město baroka, jeho největší stavební rozkvět nastal v 17. a 18. století a je do značné míry spojen se založením univerzity a přítomností arcibiskupství. Ve městě stojí barokní paláce, univerzitní a církevní stavby a je zde taky několik kostelů. Zámek Dolná Krupá je krásné klasicistní šlechtické sídlo a je proslulý tím, že zde pobýval světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Na zámku má sídlo Muzeum hudby.

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru