Středa, 7. prosinec 2022. Svátek slaví Ambrož, Benjamin, zítra Květoslava

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.

Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Vodní nádrž Vřesník

  • Vysočina
  • Želiv

Vodní nádrž Vřesník je vyrovnávací nádrž na řece Želivce z let 1925-1928, která se nachází necelý kilometr východně od Želiva u osady Vřesník. Slouží k částečnému vyrovnání průtoků pod elektrárnou Sedlice. Kamenná hráz o délce 78,7 m a výšce 9,5 m vytváří jezero o rozloze 17 ha.
kalvárie
kalvárie
Liberecký kraj
kostel sv. Vendelína
kostel sv. Vendelína
Jihomoravský kraj

Nová videa

 Aladzha Monastery

Původní skalní klášter Aladža založený mezi 10.-12. stoletím zanikl po vpádu Turků na konci 14. století. Součástí areálu kláštera je muzeum a skalní katakomby. S jejich výzkumem jsou zde spojeni bratři Škorpilovi z České republiky, po kterých je pojmenována ves nedaleko Varny.

Nově jsme napsali

Trnava bývá nazývána „slovenským Římem“ a podíváme se na klasicistní zámek Dolná Krupá

Trnava je nejstarším svobodným královským městem na Slovensku. Dnešní krajské město Trnava je významným centrem bohatého regionu mezi Malými Karpatami a Povážským Inovcem. Je to město baroka, jeho největší stavební rozkvět nastal v 17. a 18. století a je do značné míry spojen se založením univerzity a přítomností arcibiskupství. Ve městě stojí barokní paláce, univerzitní a církevní stavby a je zde taky několik kostelů. Zámek Dolná Krupá je krásné klasicistní šlechtické sídlo a je proslulý tím, že zde pobýval světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Na zámku má sídlo Muzeum hudby.

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru