Turistické cíle v okolí obce Borohrádek

Vyhledání a výpis turistických míst podle krajů a okresů. Chcete-li získat výpis míst v okolí některé obce, můžete v levém menu hledat podle části názvu obce nebo přímým výběrem kraje a poté okresu.

Na úvod výběru kraje
Hledání měst a obcí
Hledání obcí podle klíčového slova.


Seznam míst ve vabrané obci

Královéhradecký kraj,  Rychnov nad Kněžnou  (RK)

Znak a historie

Městečkem byl Borohrádek už před r. 1342. Městem se stal dnem 1. května 1971, kdy mu byl přiznán MěstNV. Kdy získalo městečko znak, není doloženo. Podle zachovaného pečetidla se tak stalo asi již v 15. století. Pole nejstarší pečeti je posypané ondřejskými křížky, u mladších pečetí jsou pak na jejich místě pěticípé hvězdičky.
Popis znaku:
Na modrém štítě, posypaném zlatými pěticípými hvězdičkami, stojí stříbrná věž stavěná z kvádrů. V jejím širším přízemí je otevřená brána bez vrat, ale se zlatou vytaženou mříží. Nad ní je široké cimbuří se šesti stínkami. Horní část věže je užší s jedním obdélným oknem. Vrcholí cimbuřím s pěti stínkami a červenou valbovou střechou se zlatými makovicemi na špicích. V nové době užívaný trávník, na kterém brána stojí, je novotvar asi z 19. století. Není na žádné pečeti a do znaku nepatří. Podnětem k omylu byla asi pečeť z 15. století, která má v patě brány nezřetelnou výplň. Vpravdě jde o tři písmenka kolem obíhajícího opisu (DKV), nikoli o součást znaku.