Sobota, 26. listopad 2022. Svátek slaví Artur, zítra Xenie

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.

Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Výklenková kaple

  • Jihočeský kraj
  • Nové Hrady

Výklenková kaple přiléhající k západní stěně domu čp. 109 nedaleko hradu. Postavena pravděpodobně v první třetině 19. století. Zděná stavba obdélného půdorysu s pravoúhlou nikou v průčelí, s volutovým štítem a krytá sedlovou taškovou střechou. V nice socha sv. Jana Nepomuckého. Památkově chráněná.
Mokřady pod Vlčkem
Mokřady pod Vlčkem
Karlovarský kraj

Nová videa

 pramen v Doubravě

Nad minerálním pramenem, vyvěrajícím zde od nepaměti, byl r. 1972 vybudován socialistický altán. Dne 24.4.2009 byl doubravský pramen vysvěcen pravoslavným českým arcibiskupem a metropolitou Kryštofem a přejmenován na Pramen století. Toto vysvěcení je počátkem chystané revitalizace Doubravy.

Nově jsme napsali

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Dvouhodinový výlet s dětmi Vinořským parkem

Hledáte tip na výlet s dětmi na krátké odpoledne? Objevte zapomenuté krásy Vinořského přírodního parku v Praze s nově obnovenou vodní nádrží a velikou volně přístupnou jeskyní.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru