Původně farní kostel z l. 1690-91 postavený stavitelem K. Labuškou s obdélnou lodí a pravoúhlým závěrem, obdélnou sakristii od severu a hranolovou věží od západu.. Raritou jsou dvě dělostřelecké koule ve fasádě věže (z bitvy r. 1866). Po bitvě věž opravena a snížena. Okolo starý zrušený hřbitov.
Hlavní obrázek místa
kostel
© rodo chrozit, 03/2011
Graficke pismenko Původně farní, raně barokní kostel z let 1690–91, je dominantou obce a z daleka velmi viditelný. Byl postaven představeným jezuitů a současně stavitelem K. Labuškou. Raritou kostela jsou dvě dělostřelecké koule z bitvy roku 1866, zazděné ve fasádě věže kostela. Ta byla při bitvě značně poškozena. Při následných opravách byla věž snížena.
rodo chrozit, 10.3. 2011

  popis

  Jednolodní obdélníková stavba s pravoúhlým presbytářem s obdélníkovou sakristií po severní straně a hranolovou věží před západním průčelím. Uvnitř jsou stěny lodi členěny pilíři se sdruženými pilastry. Strop je sklenut dvěma poli valené klenby. Zařízení kostela je raně barokní z konce 17. století. Hlavní oltář je pravoúhlý a rozvilinový (akantový s páskou). Uprostřed je umístěn obraz Všech svatých a vrcholem oltáře je koruna. Autorem obrazu je

  L. H., 20.2. 2012

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Cykloturistické mapy, Kartografie

  Mapy v měřítku 1:70 000, ve formátu 105x220mm
  sakrální památky
  kostel, chrám
  zachovalý
  přístupno příležitostně
  Česká republika
  Královéhradecký kraj
   Hradec Králové  (HK)
  Probluz