zámek Dubová

Horní Vikštejn

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Rasumofskygasse ve Vídni

3.9.2008 10:52 Petr Michael
Název ulice skutečně má spojitost s Razumovskými z Vikštejna, Melče a Dolních Životic, přesněji s Camillem Razumovským, který je zakoupil ve dvou posledních desetiletích 19. století. Buď se jedná o Gregora, Camilova děda a předního rakouského mineraloga nebo spíše o Alexeje, jeho prastrýce a předního ruského diplomata počátku 19. století, který pobýval ve Vídni. Dosud nejpodrobněji česky viz: http://www.historie.hranet.cz/heraldika/zkgho/zkgho24.pdf

Nucená správa

19.5.2008 19:49 ab
Na panství byla během války uvalena tzv. \"nucená správa\", protože Razumovští nemohli prokázat árijský původ. Marie Wiener - Welten, kterou si vzal hrabě Kamillo, byla totiž Židovka. To jejich potomkům za okupace přitížilo.

Hrobka Razumovských v Radkově

4.10.2006 17:46 Barbora
Na hřbitově v sousední vesnici - Radkově - je rodinná hrobka Razumovských a hrobka Skrbenských z Hřiště. Nápisy na náhrobních kamenech Skrbenských jsou už těžko čitelné.
V hrobce Razumovských jsou - kromě jiných - pochováni i nejznámnější z tohoto rodu: Kamillo a jeho manželka Marie Wiener-Welt. Jejich obrazy (i portréty ostatních členů rodiny) se nacházejí na zámku v Hradci nad Moravicí.

14.7.2008 19:49 vesely.kabinet@seznam.cz
Byl by někdo tak laskav a zaslal mi digifoto náhrobních kamenů Skrbenských a případně též (lze-li) opis textu z nich?
Děkuji předem
Novotná

22.12.2006 00:34 Anna Losertová
Nedávno jsem se byla podívat ve Vídni. Co mne tedy jako první zaujalo, bylo to, když jsem - asi na nějaké periferii města - zahlédla název ulice Razumofskygasse (nevím, jestli to píšu správně - tak nějak to přibližně bylo). První mě hned napadli ti Razumovští odsud. Pokud víte někdo, co ten Razumofsky z cedulky byl zač, tak to sem prosím napište.
Jinak, v Hradci najdete i portréty těch, kteří drželi vikštejnské panství ještě před Razumovskými.