Obec Rybniště si svůj katolický kostel nechala postavit podle projektu varnsdorfského architekta Antona Möllera v letech 1909–11. Jeden z nemnoha secesních kostelů v Čechách se bez větších úhon dochoval dodnes.
Hlavní obrázek místa
© František Kinař 05/2017
Graficke pismenko Rybniště leží na silnici II/263 (Česká Kamenice - Rumburk), východně od kostela z ní odbočuje II/264 do Varnsdorfu. U kostela lze parkovat. Železniční stanice Rybniště (tratě Děčín - Rumburk a Rybniště - Varnsdorf) je asi 400 m severně. Od ní sem vede cyklostezka 211 a červená turistická značka. Obě dále pokračují různými trasami k železniční stanici Chřibská a dále do Lužických hor.
Severovýchodně od Rybniště se nacházejí rybníky Velký a Světlík, které jsou chráněné jako hnízdiště ptactva. Ze vsi k nim vede naučná stezka.
Přímo u kostela staví i příměstské autobusové linky mezi Chřibskou a Rumburkem, resp. Varnsdorfem.
Ivan Grisa, 12.4. 2010

  historie

  Kostel svatého Josefa v Rybništi
  Obec Rybniště (Teichstadt) vznikla před rokem 1715 na ploše vypuštěného rybníka. Velký rozvoj zaznamenala po zprovoznění tratě České severní dráhy Podmokly - Varnsdorf, na kterou zde navazuje odbočka do Rumburka a saského Ebersbachu. V návaznosti na železnici vznikly v Rybništi průmyslové podniky a vzrostl počet obyvatel. Obec začala pomýšlet na stavbu vlastního kostela, jelikož sídlo farnosti (Chřibská) je vzdáleno několik kilometrů s velkým

  Ivan Grisa, 12.4. 2010
  Základní informace místa
  ID místa: 9006
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno příležitostně
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?9006
  Uveřejněno: 2.6.2010
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 52' 47.17"
  E 14° 30' 47.18"
  Země: Česká republika
  Kraj: Ústecký kraj
  Okres:  Děčín  (DC)
  Obec: Rybniště
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu