zámek Starý zámek Chudenice

Muzeum Josefa Dobrovského

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Super

29.7.2008 20:26 menolly
nejpoutavější prohlídka jakou jsem zažila, dokonce mě při ní mrazilo v zádech, rozhodně je co k vidění i když venkovní fasáda o tom nevypovídá a americká zahrada je nádherná

Rozhledna Bolfánek

13.1.2008 12:52 snep.
Jako dítě jsem navštívil nejen \"americkou zahradu\", ale i rozhlednu Bolfánek s kapličkou.
Rozhledna je pozůstatkem věže barokního kostela, později romanticky prestavěné. U paty věže pak můžete nahlédnout do kapličky se zakomponovaným balvanem, který má údajně léčivé účinky. Ale pozor(!) jedna z pověstí o tomto balvanu praví, že pokud se prasklina v jeho hmotě zvětší natolik, že jím projde naříč těhotná žena, otevře se cesta pro pekelné síly...
Je-li to pravda, ať každy posoudí sam přímo na místě.

8.7.2006 00:00
Všem doporučuji návštěvu starého černínského zámku v Chudenicích. Nenechte se odradit oprýskanou fasádou. Interiér zámku je zachovalý. Prováděla nás usměvavá slečna kastelánka, která výklad doplnila o spoustu zajímavých pověstí. Všem vřele doporučuji.

16.10.2001 00:00
Budete-li v Chudenicích a zajímate-li se alespoň trochu o botaniku, pak vám musím doporučit návštěvu tzv.americké zahrady. Od vlastního zámku je vzdálena asi tak slabou půlhodinku pohodové chůze.
Zahrada není příliš velká rozlohou, ale co "ztrácí" na kvantitě, to získává na kvalitě. Najdete tu stromy a keře nejen z Ameriky (i když ty především), ale i z ostatních částí světa. No a můžete si třeba jako my vyzkoušet, kolik lidí je třeba na obejmutí kmene douglasky, která je možná nejmohutnější dřevinou (co se objemu týče) v celé zahradě. My jsme byli 4 a naším střízlivým odhadem má v průměru kolem 7 metrů.

28.2.2007 15:27 Jiří
Černínova douglaska (Pseudotsuga menziesii) vysazená v roce 1842 je nejstarší svého druhu v českých zemích a zemích střední Evropy.Údaje z roku 2002 hovoří o tom,že má obvod kmene ve výčetní výšce (tj.130cm nad zemí) 520cm, je vysoká 44m a průměr její koruny je 20m.