Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Skalajda se ptá

30.9.2008 23:49 lolita
Čus lidičky ze zámku,nebo spíše studenti..Jsem ze Skalska. Žiju tu 17let..Chodila jsem na zámek od 5-9třídy a docela na to mám dobré vzpomínky..Kolik mi tam vyváděli lumpáren..a docela by mě zajímalo jak se vám ve škole líbý..A co okolí? Ják na vás působí???Sice tady není kino ani restaurace jak jste asi zviklí ale za to je tady klídek ne??Tak mi odpovezte někdo...Děkuji

4.10.2008 21:50 mirek
Taky jsem do té školy chodil a gramatiku mě tam na rozdíl od Vás naučili dobře.

Výlet do Skalska

3.8.2008 18:19 Josef Pelc
Byl jsem tu na výletu minulý týden, lákalo mě už několik let podívat se na místní slovanské hradiště,o kterém jem před lety četl. bylo zde popisováno nádherné údolí.
Musím říci že při příjezdu do obce sem byl zklamán,slibovaná romantika nikde. Ale bylo to jen proto že jsem přijížděl od obce ze špatné strany,jak mě posléze informovala jedna z místních \\\"babiček\\\" kterou jsem potkal u Pošty.
Je pravda že sem jel směrem od obce Bezno a do Skalska jsem vjížděl a měl sem Zemědělskou společnost po levé straně a novou výstavbu domů po straně pravé. až když jsem minul zámek sem si všiml nenápadné roubenky.Zajásal jsem že by to bylo nakonec opravdu to zmiňované místo?
Zastavil jsem u pošty abych si vesničku prošel a porozhlédl se po oném skvostu archeologie. Potkal jsem zde zvídavou \\\"babičku\\\"která se hned dala do řeči. Povyprávěla něco o historii a krásách obce,docela sem žasl.Když sem se s ní loučil stiskla mi pevně ruku,a říkala že každá obec je krásná hlavně lidmi kteří zde žijí.
Poučen o místních krásách se mé kroky ubíraly nejprve na náves po cestě jsem se zdržel u nádherného kostelíku a památníku padlých (tady jsem potal další \\\"babičku\\\" jedoucí na kole ,asi do kostela. Jen na mne z dálky zavolala :To sou ale \\\"parchanti\\\" co už i orlici nám ukradli)moc sem to nechápal,docela sem se svištící důchodkyně na kole lekl.Pak mi došlo že prázdné místo na památníku asi patřilo oné ukradené orlici.
Hned pod kostelem jsem zahlédl nádhernou sochu sv.Marie pak na návsi socha sv.Jana Nepomuckého a za obcí již mizející Židovský hřbitov.Svlažil jsem hrdlo v místním \\\"restaurantu\\\"na návsi, odkud se vypotácel jakýsi floutek. Posléze jsem pochopil hochovo rozpoložení- pivo je tu jako křen,velmi dobré.
Sešel jsem konečně do spodní části obce kde jsem obdivoval spoustu roubenek,a za chvíli se mé kroky už ubíraly po kýženém romantickém údolí k vršku \\\"Hrádek\\\"
Musím říci že má cesta sem se opravdu vyplatila.

Pozdrav

4.3.2008 18:34 Brůna Radek
Je to skvělé že se dávají zase dohromady takové památky,už se těším na návštěvu.A chtěl bych pozdravovat všechny co tam tráví krásné chvíle.Mějte se hezky ahoj strejdo,teto a Míšo,a nejvíc se těším na tebe Pavlíku,co pak zrovna děláš.Až budeš moc tak se ozvi ahoj Radek B.

jsem student SŠ FOFITV

19.1.2008 13:01 žák
Dobrý den, jsem student střední školy fotografické, filmové a televizní, která vznikla v zámku Skalsko a jak bylo podotknuto- v září 2007 byl slavnostně otevřen první ročník. V roce 1948 zde byla zřízena základní škola.V roce 2005(myslim, že to bylo) byla zrušena, kvůli nedostatku žáků. Ted je ve škole ubytováno přesně 32 žáků, z toho 2 studují na dálku. Zámek se udržuje a je v rekonstrukci. Nový majitel a ředitel FoFitv p. Hiřman se o zámek velmi dobře stará a stará se i o chod celé školy.

Kdo to ví odpoví

18.11.2007 22:34 Stehlík Bohuslav
Prosím pěkně kdo by odpověděl na mojí otázku. Zajímalo by mě kdy se do zámku na Skalsku přestěhovala škola tedy kdy se začalo vyučovat. Děkuji za odpověď B. Stehlík

ZAMEK

5.10.2007 13:44 renata
NA ZAMKU VE SKALSKU UŽ JE ZASE Š.KOLA.A JE TO DOBŘE,PROTOŽE ASPON UŽ NEBUDE CHÁTRAT.JESTLI SE NOVÝ MAJITEL O NĚJ BUDE DOBŘE STARAT.

8.10.2007 23:34 Stehlík B.
Je to filmová škola která byla v září oficiálně otevřena. Studuje zde asi 40 žáků s internátním ubytováním. Řekl bych dobrý počin.