Památkou na zaniklou židovskou obec v Oseku u Strakonic je malý hřbitov, ukrytý v lese mezi Osekem a Radomyšlí. Kamenná zeď ohraničuje areál o rozloze 413 metrů čtverečných, jemuž dominuje v severní části mohutná lípa. Na hřbitově jsou pochováni prarodiče Franze Kafky z otcovy strany.
Hlavní obrázek místa
Západní část hřbitova
© Ivan Grisa 05/2011
Graficke pismenko Hřbitov se nachází na severním okraji lesa mezi kostelem sv. Jana Křtitele v Radomyšli (viz heslo) a Osekem, přibližně v polovině cesty. Lesní cesta je nedávno opravená, široká, se štěrkovým povrchem. Hřbitov je volně přístupný. Ideláními východisky nenáročné vycházky jsou náměstí či železniční zastávka v Radomyšli a náves v Oseku (u místního zámku, viz heslo). Cesta není značená, ale zabloudit prakticky nelze.
Ivan Grisa, 30.5. 2011

  historie

  Židovský hřbitov v Oseku
  Památkou na zaniklou židovskou obec v Oseku u Strakonic je malý hřbitov, ukrytý v lese mezi Osekem a Radomyšlí. Kamenná zeď ohraničuje areál od rozloze 413 metrů čtverečných, jemuž dominuje v severní části mohutná lípa. Na hřbitově jsou pochováni prarodiče Franze Kafky z otcovy strany Jakub Kafka a jeho žena. Hřbitov vznikl před rokem 1838, poslední pohřeb se zde konal roku 1905. Nedávno opravena zeď a plocha hřbitova vyčištěna od náletové

  Ivan Grisa, dle http://www.atlasceska.cz/jihocesky-kraj/zidovsky-hrbitov-osek-u-radomysle/, 30.5. 2011

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Cykloturistické mapy, Kartografie

  Mapy v měřítku 1:70 000, ve formátu 105x220mm
  sakrální památky
  židovské památky
  zachovalý
  volně přístupno
  Česká republika
  Jihočeský kraj
   Strakonice  (ST)
  Osek