zámek Chotěboř

Městské muzeum Chotěboř

Zámecký park

Graficke pismenko Původně barokní zahrada, která byla vybudována v souvislosti výstavby barokního zámku v letech 1701- 02.

 
Graficke pismenko Rozsáhlý zámecký park byl vybudován v anglickém stylu se vzácnými dřevinami v letech 1870- 75. Leží nyní v chráněné krajinné oblasti v povodí řeky Doubravy a má rozlohu 15 ha. Chloubou parku je kaštanová a lipová alej.
 
Graficke pismenko Od zámku směrem do zámeckého parku cca 100m se nachází obdélníková budova s průjezdem (panský dvůr ?, ještě neopravená) a  za ní dům se zahrádkou a voliérou s 12 krásnými pávy (viz obrazová galerie).
 
Graficke pismenko Je přístupný veřejnosti a velmi pěkně upraven.

Text: historie
16.5. 2017 - Webb zámku, Jaroslav Špiroch

tianDe Praha

Na místě gotické tvrze vybudoval r. 1701 hrabě Vilém Kinský čtyřkřídlé sídlo italského typu obklopující ústřední dvůr. V původním stavu se zachovala kaple Nejsvětější Trojice s bohatou štukovou výzdobou z poloviny 18. století. Po vystřídání dalších majitelů zámku získal panství v roce 1836 svobodn…
historie -

Zlý zámecký pán

Rašín, stav se pánem Chotěboře, činil poddaným, co mohl nejhoršího. Nutil je bezohledně k robotě, vymáhal nelítostně úrok a trestal krutě ty, kteří mu nemohli zaplatiti. Muži potají svírali pěsti, ženy plakaly a proklínaly necitu. Za tyto své skutky nedošel Rašín ani v hrobě pokoje a klidu. Za tmav…
pověsti - Josef Pavel, Pověsti českých hradů a zámků.

Stálé expozice:

Sbírka historických zbraní - je instalována v Malém salonku. Kolekce chladných i palných zbraní z období od konce 18. století do počátku 20. století, vojenských i loveckých.
Obrazárna - expozice výtvarných děl z muzejních sbírek. Jsou zde díla předního českého malíře a grafika, Zd…
turistické - E.H. podle http://www.cekus.eu
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu