Novogotická jednolodní stavba z režného zdiva vystavěná dle projektu Jos. Bergera v l. 1892–94 za finančního přispění vratislavského biskupa Georga Koppa. Od r. 1900 sídlo farnosti.
Hlavní obrázek místa
celkový pohled na kostel od východu
© Jan P. Štěpánek 03/2009
Graficke pismenko Novogotický římskokatolický farní kostel Božského srdce Páně na Masarykově ulici v centru tzv. Nového Bohumína, při Masarykově náměstí. Stavba z režných cihel tvoří dominantu města, které vzniklo takřka na zeleném drnu v blízkosti nádraží Severní dráhy Ferdinandovy a překonalo ve významnosti nedaleký Starý Bohumín.
Kostel je přístupný v době mše svaté. Kolem se nachází nevelký parčík.
Jan P. Štěpánek, 4.9. 2009

  historie

  První pokusy o výstavbu katolického kostela blízko tehdy pruského bohumínského nádraží a nově se rodícího tzv. Nového Bohumína se datují do r. 1877. Až roku 1889 však návrh na jeho realizaci posvětilo obecní zastupitelstvo. Projektem nového kostela byl pověřen místní stavitel Josef Berger. V roce 1892 byl projekt předložen ke schválení vratislavskému biskupovi knížeti Georgovi Koppovi. Ten měl k projektu výhrady a tak jej nechal mírně pozměnit

  Jan P. Štěpánek, 4.9. 2009

  popis

  Kostel tvoří jednolodní stavba v novogotickém slohu z neomítaných režných cihel. – ztv. Backstein gotika. Objekt zakončuje ustoupený polygonální presbytář. Po stranách se k závěru lodě přimykají vystupující drobné polygonální kaple. Vstupní partii tvoří vystupující vysoká věž, zakončená ustupujícím oktogonálním zvonovým patrem se štíhlou jehlancovou střechou.
  Jan P. Štěpánek, 4.9. 2009
  Základní informace místa
  ID místa: 7490
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno příležitostně
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?7490
  Uveřejněno: 10.9.2009
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 54' 16.02"
  E 18° 21' 27.28"
  Země: Česká republika
  Kraj: Moravskoslezský kraj
  Okres:  Karviná  (KA)
  Obec: Bohumín-Nový Bohumín
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu