úterý, 24. listopad 2020. Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme ....

Zklamání

5.11.2013 21:04 Stifler
Byl jsem na této zřícenině v srpnu, a je totálně zarostlá. Zřejmě už nadšení opadlo a nikdo se o okolí nestará. Od základu věže byla jen úzká cestička mezi kopřivami do zadní části hradu, a odtud po valech zpátky. Asi by se aspoň dvakrát za léto mohl někdo obětovat,a trochu to vyčistit sekačkou.

Slova pana starosty musím potvrdit

9.1.2009 17:01 Růženka Smetanová z Vlkonic
Dobrý den vážení čtenáři. Slova pana starosty musím jen potvrdit a pochválit ho za to co pro tyto trosky dělá. Do nedávna byl osud zříceniny hradu Džbán každému lhostejný. Nyní je ale vidět, že pan starosta dělá vše proto aby se zřícenina zařadila mezi navštěvovaná místa republiky. Již dnes upoutá pozornost mnoha řidičů odpočinkové místo, kde jsou dvě masivní lavice a velký stůl. Od lavic za dobré viditelnosti lze spatřit rozhlednu Javorník. Od silnice sem vede šotolinová cesta, která láká k návštěvě hradu, zavede nás až k okraje lesa. Vrchol zříceniny je vyřezán a je dobře přístupný, jen škoda že není z vrcholu výhled. Možná za pár let vykoukne z lesa rozhledna. Necháme se překvapit.

OPRAVA ÚDAJŮ

3.4.2007 21:10 Obec Budětice,starosta Huda
....ano, bylo tomu tak do podzimu 2006, ,již je hradiště prořezáno i s valem,vyudována nová přístupová ztezka po modré značce od silnice Budětice -Vlkonice ( označeno vlevo značkou pro pěší).Přístup je možný i z obce Vlkonice.
V současné době se realizuje za pomoci finančního příspěvku Plzeňského kraje informační cedule s odpočívadlem.

zklamani

1.1.2007 15:09 Michal
Navstevu tohoto mista nemohu doporucit, hrad je naprosto zarostly naletovymi krovinami, a to do takove miry, ze je pohyb po hradisti temer nemozny...Navstevu doporucuji pouze v obdobi vegetacniho klidu, jinak je navsteva hradu zbytecna, coz je bohuzel hrozna skoda..