Notice: Undefined index: _CIS_TYP in /var/www/hrady/class/class.ciselnik.php on line 72
Komentáře - Kozlov
Omluvte chyby na serveru způsobené migrací na nový hardware! Na odstranění se pracuje.
Hrady.cz

hrad Kozlov

u Náměšti nad Oslavou

Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář

Pokud se chcete pochlubit svými obrázky, vkládejte je do vlastní galerie u tohoto místa.

reagovat, odpovědět3.9.2018 17:45 D Dohňanský
Stav v srpnu 2018
I letos vzhledem k parnému létu se jedná o poloostrov, ovšem pořád nedostupný. Hladina vody nedosahuje \"nížky\" hladina z roku 2015.Navíc voda je brutálně zelena a téměř odpuzující. Sinice jsou prostě přemnoženy.
reagovat, odpovědět1.10.2015 14:06 D Dohňanský
přístup
Stav k 28.9.2015. Vážení zanícení milovníci hradů. Vězte,že současná doba je ideální k návštěvě tohoto hradu. Byl jsem tam již po třetí,a až letos jsem se tam -díky "africkému"létu - dostal suchou nohou. Upozorňuji ovšem ,že sestup k přehradě je poměrně náročný,řekl bych jen pro sportované lidi v relativně dobrém věku. Ostatní,nepřeceňujte svoje síly. Náhrobků je v okolí dost. Ale jinak na vrcholu ostrova jednoznačně paráda.
reagovat, odpovědět30.9.2014 09:29 D Dohňanský
přístup k hradu
Tak v současné době / stav z 28.9.2014/ se tam "suchou nohou" nedá přejít. Je tam tak 5ti metrový pas vody. Kdybych nepotřeboval foťák a suché boty tak to přeplavu. Nicméně mám tam dluh.
reagovat, odpovědět24.7.2010 16:28 Lada
přístup na Kozlov a Holoubek z vody
Myslím, že nejlepší přístup je na Kozlov připlavat, když přístupová šíje je podle mne pro člověka, který není horolezec i za nízkého stavu vody neschůdná. Byl jsem na Kozlově a Holoubku 22.7.2010 a ve vodě místy plavaly zelenkavé částečky a v jednom místě se začal vytvážet koberec, myslím proto, že nejvhodnější čas k návštěvě je když končí první delší vlna veder (letos kolem 10.6. , nejpozději začátkem července ), kdy se voda prohřeje a ještě se nekazí. U Holoubku je nejlepší přístup do vody na východní straně v místě příkopu, na hladině je v tomto místě takový náznak zátoky. Jdete li od Kozlan, cyklostezka vás dovede ke schůdkám, kde je také pohodlný přístup do přehrady. A na ostov s Kozlovem se nejlépe dostanete z jižní až jihozápadní strany, kde je téměř rovina. V době mé návštěvy byl Kozlov ostrovem, ale pod vodou byla jen ta úplně nejnižší část šíje šíře v délce cca 3m, což z Holoubka nebylo vůbec vidět.
Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že voda je o něco chladnější než v rybnících a pro ty, co zvládnou uplavat nanejvýše několik stovek metrů tato přístupová cesta určitě není.
reagovat, odpovědět29.9.2007 22:57
Jak se k hradu dostat?
Dobrý den. Nevíte náhodou někdo, jak se dostat ke Kozlovu? Už jednou jsem se na něj pokoušel dostat, avšak hrad byl bohužel v té době na ostrovu. Proto se ptám, jestli není nějaké období, kdy je například vodní hladina nižší, nebo jestli se dá někde v okolí vypůjčit loďka. Zkrátka nějaký možný přístup.
reagovat, odpovědět28.10.2008 18:29 milda
Na ostroh Kozlov se dostanete suchou nohou za snížené hladiny a ta bývá na podzim, pokud je sucho, tak jako toto léto. Což znamená, že právě teď se tam dá dostat. Předem Vás upozorňuji, slézání skalisek jen za co největší opatrnosti a pokud možno za sucha. Na Kozlově jsem byl suchou nohou naposled 26.10.2008 a pokud se podíváte na mé stránky turista.707.cz, tak zde najdete výsledky mé cesty, které opravdu stály za tu námahu. I vám přeji hezký výšlap s nádhernými výhledy a krásnými zážitky.
reagovat, odpovědět5.11.2001 00:00
Z mistni vyhlidky je jedinecny vyhled na okolni krajinu. Pri dobre viditelnosti se muzou Brnaci podivat na jejich rodne mesto.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu