Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Majitel

2.12.2008 09:27 Martin Bareš
Pan majitele jsem měl tu čest potkat před rokem a půl. Je to rázovitý a velmi zajímavý chlapík. Držím mu palce a snad i přijedu máknout. Jen víc takových lidí :-) zdravím

31.3.2006 00:00
Na hradní věži už je lešení a palác je celkem zajištěný.Je tu také nová informační cedule o histori Hartenberka.Při prohlídce mě napadlo jaký to mohl být krásný hrad.A pro toho , kdo to zápálil bych navrhl ten nejhorší trest!

12.6.2003 00:00
Hrad Hartenberg je v soukromém vlastnictví pana Bedřicha Loose. Ten zpracoval projekt obnovi hradu asi na 170 let. Každoročně zde probíhají mezinárodní dobrovolnícké pracovní tábory a pracuje se tak na obnově hradu. Není tedy pravda, že hrad chátrá, ba naopak. V nejbližší době již bude zpřístupněna a opravena věž.
PETR G.

6.1.2003 00:00
V současné době je zřícenina zámku soukromým majetkem a několik cedulí přísně zapovídá vstup. Stav památky je více než žalostný a zatímco zdivo pocházející z původního hradu, které je mnohem pevnější, přežívá bez velkých změn, cihelné konstrukce zámku se rozpadají velice rychle a za několik let z velkého paláce mnoho nezbude. Tyto části jsou již velmi narušené a myslím, že na jejich opravu už není mnoho šancí, protože případné nezbytné investice by určitě dosáhly neuvěřitelné výše.