Omlouváme se, provoz serveru Hrady.cz je z důvodu vnitřních chyb omezen. Na chyby nebo omezení narazíte na různých stránkách.

Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář

Pokud se chcete pochlubit svými obrázky, vkládejte je do vlastní galerie u tohoto místa.

reagovat, odpovědět6.12.2009 20:34 Ťava
Chyba názvu 2
I označení Přední Mašek je chybné - toto jméno patří mlýnu, který stával v místech dnešní Lochkovské cementárny. Tento mlýn je skutečně Teslarovým mlýnem, to, že na některých mapách je dnes značen jako \\\\\\\"Rutický\\\\\\\" je nejspíš chybou kartografů - mlýny jsou v radotínském údolí tak hustě, že nebyl problém při přepisu z mapy do mapy posunout jméno k jinému, než kam patří. Zde uváděná historie patří skutečně k Rutickému mlýnu na Cikánce, ne k mlýnu na fotografiích.
reagovat, odpovědět19.12.2009 17:55 Iva Spurná, korektor
Podle mapy je to právě Rutický mlýn - a je to ve více mapách (což je dost tragický)... Nicméně i podle fotky v publikaci, ze které čerpám je to (zdá se) opravdu mlýn Taslarův... Díky za připomínku, texty jsou podle toho upraveny...
reagovat, odpovědět5.2.2009 17:39 Roman Haselbach
Chyba v názvu
Na obrázcích je chybně uveden název mlýna.Tento mlýn,je ve skutečnosti mlýn Přední Mašek a později mlýn Taslarův.Majitelkami mlýna jsou dvě vnučky právě zmíněného mlynáře Taslara.Skutečný Rutický mlýn(Špačkův),je po pravé straně Radotínského potoka,v osadě Cikánka,asi 1km po proudu.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu