hrad Smilův hrad

Smilovo hradisko

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

lokalizace hradu

13.5.2014 09:05 Dušan D.
Upozorňuji na špatné umístění značky hradu. Tento víkend jsem jej navštívil a hrad se nachází opravdu mezi Kamenným a Drahanským žlebem,přesně jak je zaznačen na servru Mapy.cz. Přístup autem je nemožný /i když tam vede pěkná cesta/ .V Žárovicích je závora,neustále zavřená.Jinak ideální přístup / pro ty co mají povolení vstupu/ je z křižovatky cest do Drahanského a Kamenného žlebu. Vydat se cestou do Kamenného žlebu a v místech,kde potok podtéká pod cestou na pravou stranu / asi po 100m/ ,se dáte vlevo do kopce.

13.5.2014 10:13 Pavel Zany Komárek, korektor
Díky za upozornění, souřadnice jsem opravil. Tohle je jedno ze starých míst na serveru, zakládané ještě před lety v době, kdy nebyly k dispozici tak kvalitní mapové podklady, jako máme dnes. redakce

návštěva hradu

25.3.2014 09:31 dušan D
Byl na tomto hradě někdo v poslední době? Dá se tam zajet na kole aniž by mě někdo zastřelil? Poraďte.

tip pro lepší hledání

10.9.2006 00:00 Michal Petrůj
Až se vypravíte na tento hrad a použijete mapu KČT č.86 z r.1997, tak se nenechte zmýlit chybným umístěním hradu na mapě. Smilův hrad neleží na homolovitém kopci nad Žbánovským žlebem, ale na úzkém jazyku mezi Drahanským a Kamenným žlebem. Naleznete snadno - kolem jazyku se větví dvě asfaltové cesty - stačí se vydat po hřebeni vzhůru a jste tam. :)
OOO