Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář
reagovat, odpovědět21.8.2014 15:22 Renáta
Nádhera !!!
Musím přiznat, že něco tak nádherného jsem dlouho neviděla !!! I když stav omítky na zámku je opravdu špatný, právě tím jsem si tento zámek zamilovala. Je tam cítit historie. Škoda, že to nelze takto ponechat. Krásných opravených zámků je u nás hodně, ale původní fasádu má málokdo a tímto se opravdu tento zámek stal pro mě velkou láskou. Už se těším, až příští rok pojedeme kolem a opět se tam zastavíme a budeme si s přítelem připadat jako v ráji :-) Moje heslo při vzpomínce je : Ten zámek je z venčí tak ošklivý, až je nádherný !!!!
reagovat, odpovědět24.2.2008 18:31 IvoR 02/2008
JAK JE TO S OTEVÍRACÍ DOBOU
Pokud je mi známo, tak prostory plumlovského zámku jsou otevřeny celoročně. Otevírací doba se vztahuje pouze k Vysokému zámku, kde jsou expozice. Prostor nádvoří s Nízkým zámkem a zbytky hradu jsou přístupny. O víkendech zcela určitě a vstup je zdarma. Nádvoří totiž slouží jako kulturní centrum města. V bráně Nízkého zámku je stánek se suvenýry a prodejem vín. V sezóně slouží i kavárna a letos zde budou zpřístupněny další prostory pro návštěvníky. Přespolním doporučuji navštívit uvedené www stránky, kde jistě zjistíte kalendář akcí.
reagovat, odpovědět1.4.2007 17:41 Alexej
Nezapomenutelný zážitek
Plumlovský zámek je opravdu krásným příkladem úžasné architektury a má své kouzlo, díky své monstrozitě. Je to opravdu dominanta celého kraje a zvláště, pokud návštěvník stojí před hlavní fasádou, je to až neuvěřitelně dojímající (i přes špatný stav). Ovšem co mě velice zklamalo, je zámecká instalace, která připomíná muzeum a do takovéto budovy, se z mého pohledu absolutně nehodí. Opravdu to působí degradačně na celý zámek. Ale zřejmě z důvodu nedostatku mobiliáře, se asi není čemu divit. Každopádně ale doporučuji každému návštěvu tohoto až megalomanského rozestavějeného šlechtického domu - nezapomenutelný zážitek.
reagovat, odpovědět27.5.2006 00:00
Městečko Plumlov vřele doporučuji k návštěvě. Má opravdu své nenapodobitelné kouzlo. V jeho okolí se dá najít opravdu téměř vše - blízká přehrada, ubytování, sportovní vyžití, ale i nádherná krajina. Na zámku lze i posedět v útulné kavárničce a můžete zde potkat i restaurátora historických kočárů, pana Obra z Mostkovic, který svému koníčku věnuje svůj veškerý volný čas.
Zámek sice vypadá jako první panelák na Moravě, ale při důkladné prohlídce jistě propadnete jeho kouzlu.
Zavřít reklamu