Graficke pismenko V obci stála ve středověku tvrz pánů z Kopařovic, ale ta zanikla už za česko-uherských válek a není jisté, že stála v místech dnešního zámku. Ten byl postaven asi s využitím části hospodářského dvora z 16. století, který patřil panství Dolní Kounice.

 
Graficke pismenko To bylo po Bílé hoře konfiskováno Jiřímu Ernreichovi z Roggendorfu a prodáno za 111 486 tolaru kardinálu z Dietrichštejna. Max z Dietrichštejna nechal v letech 1740–42 vystavět v Kupařovicích středně velký barokní zámek obklopený dvorem a rozsáhlým francouzským parkem. K jeho stavbě přizval věhlasného architekta té doby F. A. Grimma a další umělce. Na přelomu 18. a 19. století sloužil zámek jen jako sídlo hospodářské správy. U zámku byl dvůr a tak došlo k tomu, že už na počátku 20. století byla budova zámku využívána jako sklady a sýpka.
 
Graficke pismenko Kolem roku 1980 prošel zámek rozsáhlou revitalizací. Byl na náklady JZD Pojihlaví zrekonstruován a jeho hospodářské budovy upraveny na hotel Stella Coeli, restauraci a vinárnu. Samotný zámek využíván jako kulturní dům a kanceláře družstva. Začal být obnovován park a opraveny vzácné sluneční hodiny na průčelí. V první polovině 90. let sloužil potřebám obce a místních podnikatelů. Konaly se zde plesy, zábavy a sportovní utkání.
 
Graficke pismenko V roce 1996 ovšem koupil areál podnikatel Pavel Vybíhal, který se pak nechal přejmenovat na Pavla Kuparowitz. Nechal znovu opravit střechy zámku, omítky a zvýšil zeď kolem parku. Hotelová a kulturní zařízení zanikla a nový majitel brzy zastavil opravy pro nedostatek financí. Majetek zadlužil, zámek je v konkurzu a budoucí využití je momentálně nejasné.

Text: historie
26.11. 2007 - Milan Náplava, Plaček(1996): Hrady a zámky na Moravě a ve Slezsku, Musil(1987): Hrady a zámky na Moravě

Warning: file_get_contents(/var/www/hrady/https/adv/google.obsah-blok.txt): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/hrady/class/class.adv.php on line 182