Pátek, 4. prosinec 2020. Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

Graficke pismenko Tvrziště Jírov se nachází téměř v centru vojenského újezda Hradiště, severozápadně od vrchu Hradiště, na úpatí vrchu Pustý zámek. Oblast je někdy také nazývána Na pile (nezaměňujte za lokalitu Malá pila u Žďáru). Původní obec Jírov, dříve Výrov, je od této lokality poměrně vzdálena a nachází se východně od vrchu Hradiště.

 
Graficke pismenko K místu se dostanete nejsnáze, když budete pokračovat po asfaltové cestě vedoucí západně okolo vrchu Hradiště ve směru na Doupov. Ještě před odbočkou na Jírov odbočuje zpevněná cesta do leva na Zakšov, která vás dovede k lokalitě Na pile. Cesta se mírně vlní až k ostré pravé zatáčce a po krátké rovince je ostrá levá zatáčka. Pár metrů za touto zatáčkou ze silničky odbočuje doprava lesní cesta do mírného kopce. Asi po 250 m uvidíte vlevo zbytky valů tvrziště. Tvrziště se nachází mezi touto cestou a bezejmenným potokem, který se u silnice vlévá do Pstružného potoka.
 
Graficke pismenko Upozornění !!!!
 
Graficke pismenko Tvrziště Jírov se nachází ve vojenském výcvikovém prostoru se zákazem vstupu. Ke vstupu je třeba získat povolení, které vydává Újezdní úřad vojenského újezdu Hradiště v Karlových Varech. Informujte se o tom ještě dříve, než si začnete plánovat návštěvu tohoto místa. Při neoprávněném vstupu na sebe berete riziko možnosti úrazu a také pokuty. Při návštěvě tohoto území jsme byli několikrát kontrolováni hlídkou.

Text: turistické
12.11. 2007 - L.P.