Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

vstupné na hrad HARDEGG

20.8.2017 12:21 vera v.
V srpnu jsme byly na dovolené na Vranovské pláži,Kde nám dali jako součást 15% sleva z vstupného na hrad Hardegg.Vstupné jde platit i v Kč, ale boužel jsme to nevěděli, tak jsme si opatřili Eura.Doplnuji informace co se týče vstupu na hrad. Rodinné vstupné 660 Kč / EUR 22,-
Dospělí 225 Kč / EUR 7,50
Děti 6-16 let 120 Kč / EUR 4,00
Snížené vstupné 195 Kč / EUR 6,50
Hrad doporučuji je to krásné míst.(13.8.2017)

Hardegg

2.8.2014 17:00 aleshwarrior
je krásný a impozantní hrad,trochu mi připomíná náš Loket.Pokud jedete autem,musíte přes Hnanice,Čížov je pro auta uzavřený.Přímo pod hradem je malé bezplatné parkoviště.Vstupné do hradu je docela palba,platil jsem za prohlídku s průvodcem 9.50 Euro a to jsem dostal ještě jako čech slevu.A protože byla žízeň tak ještě pivko za 3 a malá turistická magnetka za 4 Eura.Průvodce dělal český student,tak jsme měli výklad v češtině,ale průvodce doporučuji,jinak se nedostanete do zbrojnice a hladomorny.Dost mě překvapilo že v plné sezóně byl hrad téměř prázdný ale průvodce mi vysvětlil že i v sezóně je návštěvnost hradu velmi nízká,odhadl to na 50-60 lidí denně zřejmě kvůli výši vstupného které se neustále zvyšuje.Jinak na hradě toho moc k vidění není,kromě rytířského sálu,zbrojnice a hladomorny ještě malá výstava o Maxmiliánu Mexickém a hradní kaple.Z hradu jsou krásné výhledy po okolí.

Návštěva Hardeggu

23.8.2011 08:59 alena
V sobotu jsme navštívili toto místo. Všem doporučuji. Nádherná památka. Jen upozorňuji všechny, kteří jedou na toto místo poprvé a nejsou obeznámeni co je čeká. Na konci Čížova musíte nechat auto. Je zde zákaz vjezdu a dál musíte pěšky. V tomto prostoru je budova, kde je Informační centrum, kde vám dobře poradí a nakoupíte zde mapy a turistické známky. Do Hardeggu jsou to 4 km po modré značce. Cestou navštívíte Hardeggskou vyhlídku.
Vstupné na Hardegg je v současné době 8 euro na osobu, studenti a děti 4,5 euro. Pokud chcete průvodce, připlatíte 2 eura. Průvodce doporučuji - dostanete se do zbrojnice a hladomorny - velmi zajímavé.
Městečko je také pěkné.
Zpět do Čížova jsme šli po zelené značce - rovněž 4 km. Doporučuji - cesta vede kolem Dyje a pak volným stoupáním dojdete až do Čížova. Cesta vede lesem a nemusíte si vyhýbat s cyklisty.

Super cyklovýlet!

1.9.2008 12:28 Lenka B.
Všem doporučuji. Hrad je nádherný a těch 5,5 EUR se tam dá zapatit i kartou, což mne hrozně překvapilo. Na kole je to opravdu krásný výlet. A na přechodu už žádná kontrola samozřejmě není, takže ani zapomenutá občanka není problem :).

Doporučuji!

28.6.2008 11:00 Marcela Košťáková
Na hradě je moc milá paní u vstupu, mluví výborně česky. Dostali jsme nějakou slevu, že jsme Češi :-) , platili jsme 5,50 eu.