Omlouváme se, provoz serveru Hrady.cz je z důvodu vnitřních chyb omezen. Na chyby nebo omezení narazíte na různých stránkách.

Graficke pismenko I když se ves Lhota Rapotina poprvé připomíná roku 1365, zámeček je mnohem mladší. Ditrichštejnové, kterým v té době patřily nedaleké Boskovice, jej nechali v vybudovat až roku 1833. Jeho původním posláním bylo lovecký zámeček, ale již po polovině 19. stol. sloužil jako hájovna.

 
Graficke pismenko Bývalý lovecký zámeček je zanedbatelné historické a architektonické ceny. Jedná se o nevelký patrový pavilón postavený v empírovém slohu. Je obklopený zahradou. V  současnosti je v soukromém vlastnictví a veřejnosti je zcela nepřístupný. Je obehnaný vysokou neprostupnou ohradou. Kolemjdoucí nemá možnost si jej prohlédnout ani z povzdálí zvenčí.

Text: popis
11.6. 2007 - Pavel Vítek

tianDe Praha

Ves Lhota Rapotina leží 4 km jihozápadně od Boskovic. Nachází se v údolí řeky Svitavy při silnici II/374 Boskovice – Rájec-Jestřebí. V okolí turisticky zajímavé město Boskovice, kde lze navštívit rozsáhlé zříceniny hradu Boskovice, zámek, kostel a další pamětihodnosti. Lovecký zámeček spadající d…
turistické - Pavel Vítek
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu