Lovecký zámeček postavili Ditrichštejnové roku 1833. Od poloviny 19.st. sloužil jako hájovna. Nevelký patrový pavilón postavený v empírovém slohu je zanedbatelné historické a architektonické ceny. V současnosti je v soukromém vlastnictví.
Hlavní obrázek místa
Bývalý lovecký zámeček.
© Pavel Vítek 06/2007
Graficke pismenko Ves Lhota Rapotina leží 4 km jihozápadně od Boskovic. Nachází se v údolí řeky Svitavy při silnici II/374 Boskovice – Rájec-Jestřebí.
V okolí turisticky zajímavé město Boskovice, kde lze navštívit rozsáhlé zříceniny hradu Boskovice, zámek, kostel a další pamětihodnosti.
Lovecký zámeček spadající do katastru obce Lhota Rapotina najdeme v lese, asi 2 km severně od obce na samotě zvané Rovná.
Pavel Vítek, 11.6. 2007

  popis

  I když se ves Lhota Rapotina poprvé připomíná roku 1365, zámeček je mnohem mladší. Ditrichštejnové, kterým v té době patřily nedaleké Boskovice, jej nechali v vybudovat až roku 1833. Jeho původním posláním bylo lovecký zámeček, ale již po polovině 19. stol. sloužil jako hájovna. Bývalý lovecký zámeček je zanedbatelné historické a architektonické ceny. Jedná se o nevelký patrový pavilón postavený v empírovém slohu. Je obklopený zahradou. V

  Pavel Vítek, 11.6. 2007

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec

  Turistické mapy 1:50 000, Kartografie

  Nová edice přehledných turistických map 1:50 000 z Kartografie Praha.
  zámek
  lovecký
  zachovalý
  nepřístupno
  Česká republika
  Jihomoravský kraj
   Blansko  (BK)