Omluvte chyby na serveru způsobené migrací na nový hardware! Na odstranění se pracuje.
Hrady.cz

Komentáře, diskuse

Vložit nový komentář

Pokud se chcete pochlubit svými obrázky, vkládejte je do vlastní galerie u tohoto místa.

reagovat, odpovědět29.8.2012 14:56 Martin Megadeth
Zvíkov
Minulý týden jsem Zvíkov po dvou letech zase navštívil. Pro mne Král hradů a srdeční záležitost. Na prohlídce jsem vydržel déle než tři hodiny a byl jsem absolutně nadšený. Na mne dýchá ze zdí Zvíkova historie a časy posledních Přemyslovců. Vydržím stát pomalu v každé místnosti, na věži, v kapli, u Markomanky, prostě všude s otevřenou pusou a jen nemě zírat. Zvíkov prostě nikdy nezklame !!!
reagovat, odpovědět26.4.2010 12:18 Zdeněk Procházka
Nádhera
Něco tak nádherného nesmíte propásnout. Byli jsme zde 25.5. a byl zde božský klid. Lidí poskrovnu, ticho, samota při prohlídce. Když si člověk při prohlídce paláce myslí, že už viděl všechno a nemůže ho nic překvapit, bác ho a stojí s otevřenou pusou. Je to prostě skvost a perla hradní architektury u nás. A údajně nejenom u nás.
reagovat, odpovědět1.7.2009 21:13 helgard
Zvíkovskí anabáze....
Letos jsem tak nějak zabloudil na tento hrad a musím uznat že je krásný...ne vlastně ne krásný je výrazem pro něco co v sobě snoubí smyslnost ahodí se spíše ke koním nebo ženám...Ten hrad je pohledný zajímavý a přitažlivý...Ano to je správné slovo. Přitažlivý jednoduše proot že ho smíte vidět jak v jeho pravé podobě tak jako odrřaz na hladině. On byl velmi chytře postaven a umístěn. Jeho protipěchotní věž klínovitého tvaru dává tušit silnou a obranyschopnou sílu ale na druhou stranu jako většina hradů rané gotiky je zvíkov chudý na obsah...Ale tady je to přeci o srdci a to musíte mít jako kníže rohan....
reagovat, odpovědět24.5.2009 22:05 Michaela Homolkova
Výlet na Zvíkov květen 2009
Ze zastávky Dolní Ostrovec po zelené turistické značce po silnici do Ostrovce (1km). Z Ostrovce je cesta střídavě po silnici (až k Zapadákov City) a lesních cestách až do městečka Zvíkovské Podhradí (8km). Je zde spousta restauračních zařízení různých cennových kategorií :-) K hradu je to ještě cca 2km. Prohlídka hradu je samostatná nebo s průvodcem. My jsme šli sami za 70,-/dospělý bez slev. Hrad je krásně udržovaný a z věže je nádherný výhled na soutok Otavy a Vltavy.
reagovat, odpovědět18.12.2008 13:14 austri
Zvíkov
Hrad Zvíkov je naprosto krásný a jedinečný. Jak uvnitř tak zvenka. Jediné co se mi nelíbí je zatopené předhradí. Člověk si ani neuvědomí co všechno včetně vzpomínek zůstalo na dně všech přehrad. Velmi romantické jsou teď staré fotografie a obrazy.
reagovat, odpovědět28.2.2008 12:18 Kurstein
Kulturní představení
Po prohlídce hradu doporučuji shlédnout divadelní představení píseckých ochotníků, kteří tu vystupují již léta vždy v pátek večer a v neděli odpoledne. Zvlášť večení představení, kdy arkády hradu tvoří fantastické kulisy, jsou zajímavým zážitkem.
reagovat, odpovědět12.7.2007 14:48 Iveta Juláková
krásný ...
Moc krásný hrad a také krajina v okolí, určitě stojí za to, podívat se na něj odkud to jen lze, je krásnou dominantou nad vodní hladinou.
reagovat, odpovědět4.12.2006 17:58 Jan Fáber
Zvíkov
Hrad mimo sezonu a v bezlistí je špíca!!!Nikde nikdo a hrad otevřen (2.12.),takže v hradním areálu volný pohyb.Pěkný pohled je od vasnice Strážka kde je vyhlídka.S pozdravem
reagovat, odpovědět19.10.2006 11:45 marketa
Zvíkov
Nádherný hrad s krásným výhledem. Doporučuji plavbu parníkem z Orlíku - super výlet.
reagovat, odpovědět2.10.2006 13:02 wildy
*
S nejdrazsim parkovistem taky nesouhlasim. Platili jsme 50,- jako vsude jinde. Malo kde je to mene..!!! Nejen vnitrek hradu, ale i okoli stoji za to shlednout. Je zde hezky vyhled z hradeb na prehradu. Uvnitr hradu je prohlidka bez pruvodce. Je zde vystava predmetu zde nalazenych. V klidu si vse muzete projit. Hezke je nadvori s gotickymi okny.
reagovat, odpovědět24.6.2006 00:00
Nejdražší parkoviště ve střední Evropě?! Platili jsme tuším padesátikorunu...
Také mám doporučení - vzhledem k polední pauze je nevýhodné začít prohlídku po 11 hodine - než si vše v klidu prohlédnete, už už za vámi chodí, že mají polední pauzu a že tedy prosí ať odejdete...
reagovat, odpovědět3.8.2005 00:00
Zvíkov je fajn. Je docela rozsáhlý, takže doporučuji mít čas alespoň hodinu. Pokud tam dorazíte v 37 stupních pak doporučuji ještě dýl. Hlavní část je prohlídka bez průvodce, ale mají relativně slušně zpracovány podklady. Pozor! Pokud přijedete autem setkáte se s najdražším parkovištěm ve střední Evropě. Doporučuji zaparkovat již ve vesnici a projít se zhruba o půl kilometrů delší trasou.
reagovat, odpovědět28.11.2001 00:00
Při prohlídce Zvíkova jistě zaujme nejen krásný výhled z Hlízové věže do okolní krajiny, ale i malý taneční sál s původními nástěnými malbami který se nachází přímo pod věží.
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,