První zmínka o kostele je z r.1357. R.1583 původní gotický kostel přestavěn renesančně. R.1789 vystavena nová věž a ta nahrazena v l.1859–62 opět novou věží. Poslední rekonstrukce kostela proběhla v letech 1996 - 1997.
Hlavní obrázek místa
Krajková
Kostel sv.Petra a Pavla
© Vladimír Marek, 03/2000

Graficke pismenko Obec Krajková, německy Gossengrün, se poprvé připomíná roku 1350. Leží 12 km severozápadně od Sokolova. Dostupná je autobusovou dopravou ze Sokolova linkami č. 480570, 480580 a nebo z železniční stanice Hřebeny, vzdálené 2,5 km, která leží na trati č. 145 Sokolov – Kraslice.
Kostel sv. Petra a Pavla stojí západně od centra obce na Náměstí Karla IV a je nepřehlédnutelnou dominantou obce.
V nedaleké obci Hřebeny najdeme zříceninu hradu Hartenberk.
Pavel Vítek, 13.5. 2007

  historie

  O kostele sv. Petra a Pavla v Krajkové je první zmínka z roku 1357. V roce 1583, kdy majitelem panství byli Šlikové byl původní gotický kostel přestavěn renesančně. Roku 1789 byla stržena poškozená věž a postavena věž nová. I ta však byla nahrazena v letech 1859 – 1862 při přestavbě opět novou věží. V roce 1848 byla ke kostelu přistavěna nová fara. Patron kostela rrabě Johan Friedrich von Pissnitz nechal prohloubit oltář a tam zřídil rodinnou

  Pavel Vítek, 13.5. 2007


  Chcete se stát boháči? Přesně za půl roku vydá hrad Sion svůj poklad!

  Hrady a zámky

  Vydejte se dnes s námi asi 8 km jihozápadně od Kutné Hory, kde se v blízkosti obce Chlístovice nachází zřícenina gotického hradu Sion. Pokud jste dosud o něm neslyšeli, pak jste o hodně přišli a co nejdříve to musíte napravit

  Větrný mlýn Velké Těšany aneb život ve mlýně nebyl pro princezny

  Hrady a zámky

  Kdy a kde se roztočilo první větrem poháněné mlýnské kolo, se už s určitostí asi nikdy nedozvíme. Jisté ale je, že se tím splnil pradávný sen člověka, spoutat nepolapitelný a neviditelný vítr a využít jej ve svůj prospěch. Ale protože živel je živel a ten nikdy nebude poslouchat jako beránek, mnohokrát nechal lidi na holičkách a mlynářům připravil nejednu krušnou chvíli.

  Výlety po České republice – Středočeský kraj

  Cestování

  Hrady a zříceniny jsou skvělým cílem pro výlety. Možná ani netušíte, kolik v České republice takových památek je. Jen ve Středočeském kraji najdete kolem 100 hradů, zámků a zřícenin. Určitě znáte Karlštejn, Křivoklát, nebo Kokořín. V článku si představíme tři atraktivní zříceniny hradů, na které se můžete vypravit i s dětmi a užít si rodinný výlet.

  Panenská příroda, průzračné moře a prázdninová atmosféra deset hodin autem z Prahy

  Cestování

  Ostrov Cres je jedna z prázdninových destinací v Chorvatsku vzdálená z Prahy deset hodin jízdy autem. Kromě průzračného moře s oblázkovými plážemi se můžete vydat ke kamennému labyrintu, magické mořské jeskyni, římskému mostu nebo na zříceniny několika kostelů.

  Lesk a sláva lázní Sedmihorky – pohádka s otevřeným koncem

  Hrady a zámky

  Sedmihorky – zaniklé lázně, jejichž sláva se kdysi dotýkala hvězd. Nejstarší vodoléčebný ústav v Čechách dnes zeje prázdnotou a postupně vysychají i léčivé prameny, za nimiž jezdívali lidé z celého světa.

  Vildštejn – románský hrad, na nějž se usmálo štěstí

  Hrady a zámky

  Románský hrad Vildštejn je jedním z nejstarších vodních hradů na území naší republiky. Nachází se v okrese Cheb, a přestože tam stojí nějakých 800 let, pro veřejnost se jeho brány úplně poprvé otevřely až v roce 2001.

  Karlovarský kraj,  Sokolov  (SO), Krajková
  OOO