hrad Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Komentáře, diskuse

Právě tuto možnost opravujeme .... Vložit nový komentář

Hrad

9.4.2016 19:09
Nádherný zážitek prohlídky Strakonického hradu! Občerstvení sice žádné, wc v otevírací době zavřené, ale objev romantického antikvariátu nám to vše vynahradil:-)!

Chyba v textu - témeř polovina hradu patří katolické církvi

10.11.2009 00:50 ottaviani
v prvé řadě kostel, ale také celá původní komenda ( včetně kapitulní síně), kde je dnes fara. Loni českobudějovický biskup převedl vlastnická práva na maltézský řád.

Otevírací doba

6.4.2008 11:08 Antonín Škach
Pozor, v letošním roce se otvírací doba až od května. Sám jsem to včera na vlastní kůži ověřil.

6.4.2008 13:32 Pavel Zany Komárek, korektor
děkujeme za upozornění, opraveno. redakce

29.8.2006 00:00
Když se dostanete do Strakonic koncem srpna v nějaký sudý rok, zažijete něco úžasného - Mezinárodní dudácký festival. I když nejste milovníky tohoto nástroje a stylu hudby, věřte mi, že se vám to bude líbit.

28.8.2006 00:00
Strakonický hrad je moc hezký, jen vstupné podražilo - dospělí 40,- Kč. Ale expozice je ve třech patrech a to tak zajímavě udělaná, že i přítel tam vydržel přes hodinu a půl!!!!! A to je co říct! (Pravda, nejvíc času strávil u ČéZet)
Kromě středního Pootaví je tam expozice "Jak žili a žijí muži" - velmi vtipná a krásně udělaná - o pánských zálibách (dýmky, karty, pivo, ženy, sport, technika......), ale i o jejich oblékání, stylu života (holení, ...), různé fotky, staré texty (např. bulletin o tom, jak je sport nezdravý a vyzývavý a proti křesťanským mravům) a citáty hlavně od Chestertona, M. Twaina a Murphyho. No super.
Pár z nich:
"Jediný rozdíl mezi klukem a dospělým mužem je v ceně jejich hraček".
"Muž do manželství vstupuje jako šéf a končí jako tichý společník"
"Raději hleď plodníkem svým pořádně zatřepati, nežli s povětrnou ženštinou spáti" - ten poslední je, ač se to nezdá, od J. A. Komenského

1.4.2006 00:00
Potvrzuji to , že jsou na strakonickém hradě úzké chodbičky.Když jsem tu byl v létě s tátou tak se v tý věži trochu ,,šprajcnul,, a musel jsem ho odsud vytlačit.Jinak je to pěkný hrad i když z něj padá omítka a přerůstají ho stromy.A když už tu budete tak nezapomeňte navšítívit nedalekou Sudoměř - místo prvního Žižkova velkého vítězství.Ti "železní páni" které tady porazil byli strakoničtí johanité.