Graficke pismenko Budovu bývalého větrného mlýna bez kola, využívanou dnes jako rekreační objekt, najdete západně od vlakové stanice Hodslavice na místě zvaném "Na Kopci". Když se od vlakové zastávky vydáte na západ, přes silnici I/57, do kopce mezi vilky a poslední uličkou, rovnoběžnou s hlavní silnicí se dáte doleva (na jih) jako k centru Hodslavic, dojdete na konec zástavby, kde se ulička stáčí prudce vpravo vzhůru a vyjdete na loučce u mlýna. Cesta dál pokračuje do centra Hodslavic kolem objektů bývalého jednotného zemědělského družstva. Místní vám určitě ukážou tu správnou cestu.

 
Graficke pismenko Z kopce je rozhled na podhůří Moravskoslezských Beskyd a můžete odtud přehlédnou celé centrum Hodslavic, kde najdete tři kostely, rodný dům Františka Palackého a dalšími zajímavostmi, nebo starou osmibokou stodolu nedaleko fojství, dnes penzionu.

Text: turistické
8.10. 2006 - L.P.

tianDe Praha

Větrný mlýn postavil roku 1864 sedlák Josef Bartoň, později jej koupil Josef David a jeho syn mlýn provozoval až do konce jeho činnosti. Větrné kolo mělo průměr 14 m a mlecí zařízení bylo umístěno ve dvou patrech. Kapacita mletí byla asi jeden metrák obilí za den. Po první světové válce význam vět…
historie - L.P. (Janouška M., Větrné mlýny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, 2003)
© Copyright 1995-2019 Hrady.cz (Jiří Čížek), ISSN 1803-0076
, RSS, Vaše oblíbená místa,
Zavřít reklamu